امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32283
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «بشار الاسد» رئیس جمهور سوریه در ضیافت افطار با حضور شخصیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «بشار الاسد» رئیس جمهور سوریه در ضیافت افطار با حضور شخصیت های مذهبی اسلامی و مسیحی و با حضور شخصیت های سیاسی کشور خواستار احترام به ارزش های مذهبی و اخلاقی گروه های مختلف شد و از انتشار و رواج دیدگاه مذهبی افراطی ابراز نگرانی کرد.

وی افزود: هیچ کسی نمیتواند بحران کشور را به پایان برساند مگر مردم سوریه و سر دم داران افکار افراطی خیری برای این کشور ندارند.

اسد همچنین از مردم سوریه خواست وحدت خود را حفظ کنند و افزود که قدرتهای بزرگ نمی توانند کشورهای کوچک متحد را شکست دهند.

وی همچنین با اشاره به مخالفت های مکرر معارضان سوری با راه حل سیاسی گفت: شاید راهکار سیاسی برای پایان داده به بحران کار ساز باشد اما همه راه حل نیست و تنها ضربه ای پولادین بر تروریسم می تواند به بحران پایان دهد.

رئیس جمهور سوریه خواستار برقراری گفت و گو های صریح و آشکار به دور از تعارفات شد و گفت در شرایط فعلی نباید مثل کبک سرهای خود را در برف فرو کنیم زیرا به این ترتیب کشور را نابود خواهیم کرد.

وی افزود: معارضان ارتش سوریه را متهم میکنند که مردم را به قتل می رساند پس ما نیز سلاح می خواهیم، اما هر ارتشی که مردمش را هدف قرار دهد دیری نخواهد پایید.

اسد گفت: نرمش دمشق باعث شده دوستان و همپیمانان این کشور توانایی دفاع از سوریه را در محافل بین المللی داشته باشند اما به ملت هشدار دادم که خیلی به این مسئله امیدوار نباشند زیرا در مقابل دشمنان کشور نمی خواهند راهکار سیاسی موفق شود و معارضان که تنها به دنبال به دست آوردن قدرت هستند در دید ملت از لحاظ اخلاقی سقوط کرده اند.

رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که نباید انتظار داشته باشیم که کشورهایی که از رها کردن قدس در آغوش اسرائیل احساس رضایت می کنند، خیر خواه ما باشند زیرا این کشورها از در کشتار و ویرانی  به تاریخ خواهند پیوست.

وی افزود: خوبی و نیکی از صاحبان دیدگاه های وهابی که با کشتار و دسیسه تشکیل شده و صاحبان افکار اخوانی که با نفاق و دروغ ایجاد شده به ملت نخواهد رسید.

اسد با اشاره به بحران اقتصادی این کشور نیز گفت: وضع اقتصادی و خدماتی بدی که همه امروز با آن دست و پنجه نرم میکنیم تنها به شرایط امنیتی کشور مرتبط است که با شکست تروریسم قابل حل خواهد بود.
انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها