امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۲۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32287
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دمیتری میدویدیف" نخست وزیر روسیه اقدامات برخی کشورهای غربی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "دمیتری میدویدیف" نخست وزیر روسیه اقدامات برخی کشورهای غربی در برخی نقاط جهان، برای مثال خاورمیانه طی چند سال اخیر را به رفتار گاو نری در فروشگاه چینی فروشی تشبیه کرد که همه چیز را بهم ریخته و بعد نمی‌داند چکار کند. 

میدویدیف روز یکشنبه در مصاحبه‌ای اختصاصی با شبکه تلویزیونی «راشا تودی» با این دیدگاه مجری این برنامه موافقت کرد که کشورهای غربی غالبا تلاش می‌کنند تا مردم کشورهای دیگر را به سمتی هل دهند که دیگر راه بازگشتی برایشان وجود ندارد و طرفین مناقشه به هیچ قیمت حاضر نمی‌شوند پای میز مذاکره بنشینند.    

میدویدیف در تایید این نظر گرفت: شرکای غربی ما غالبا مانند گاو نری عمل می‌کنند که به یک فروشگاه چینی فروشی وارد شده است: بالا و پایین می‌پرد، همه چیز را بهم میریزد و سپس نمی‌داند که با آشوب بوجود آمده چکار کند. من برخی مواقع از تجزبه و تحلیل آنها و تناقض در طرح‌هایشان در عجب می‌مانم.

نخست وزیر روسیه افزود: اگر بخواهیم صادقانه قضاوت کنیم، چه نتیجه خوبی از به اصطلاح «بهار عربی» نصیب جهان عرب شده است؟ آزادی؟ البته تا حدودی. در حالیکه ما شاهد هستیم که تعداد زیادی از کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا که رژیمهای سیاسی سابق در آنها سرنگون شده اند، همچنان در موجی از ناآرامی و هرج و مرج بسر می‌برند. من در این خصوص دچار هیچ توهمی نیستم، متاسفانه  این واقعیتی است که کاملا قابل مشاهده بوده و در حال رخ دادن است.

به عقیده میدویدیف، زیر لوای مبارزه برای دستیابی به منافع ملی و تامین حقوق و آزادی، در حقیقت نظام سیاسی یک کشور با زور و دخالت کشورهای خارجی سرنگون می‌شود و رژیم سیاسی بر سر کار می‌آید که منافع سیاسی خارجی حکم می‌کند.

نخست وزیر روسیه با اشاره به اینکه هیچ نتیجه خوبی از این روند بدست نیامده، یادآور شد: در عراق همچنان ناآرامی حکمفرما است. هر روز عده زیادی از مردم بیگناه این کشور کشته می‌شوند، هرچند ما تلاش می‌کنیم تا به دولت عراق برای کنترل اوضاع کمک کنیم. در لیبی هم شاهد دخالت خارجی و جنگ و سرنگونی رژیم قذافی بودیم و اکنون این کشور در هرج و مرج و بی ثباتی غرق شده و دولت مرکزی کنترلی بر اوضاع  ندارد.

میدویدیف ادامه داد: سوریه هم در حال حاضر در آستانه یک جنگ واقعی داخلی قرار دارد که بسیار باعث تاسف است. ما همواره معتقد بوده و هستیم که مردم سوریه باید خود بنشینند و مشکلاتشان را حل کنند. ولی ما شاهد دخالت فعال و گسترده خارجی در این کشور هستیم که نه تنها کمکی به حل بحران نکرده، بلکه نتیجه ای بجز وخامت بیشتر اوضاع نداشته است و ما شاهد هستیم که یک کشور بی ثبات دیگر به کشورهای منطقه اضافه می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها