امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32288
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 95
به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، وزارت دادگستری آلمان (BND) از سرویس اطلاعات این کشور خواست تا درباره نقش این سازمان در  ...

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری «دویچه‌وله»، وزارت دادگستری آلمان (BND) از سرویس اطلاعات این کشور خواست تا درباره نقش این سازمان در  جاسوسی‌های آژانس امنیت آمریکا (NSA) پاسخگو باشد.

افشای فعالیت‌های جاسوسی آمریکا در آلمانی نگرانی شدید سیاستمداران این کشور را به دنبال داشته است. از این رو «زابینه لویت‌هویزر» وزیر دادگستری آلمان در گفت‌وگو با روزنامه «مونشنن مرکور» از سازمان اطلاعات آلمان خواست تا در این مورد توضیح کاملی بدهد. لویت‌هویزر گفت: «سرویس اطلاعاتی سرانجام باید حقایق را روی میز قرار دهد و اگر چنین چیزی درست باشد که این سازمان خود را ابزاری برای جمع‌آوری اطلاعات آژانس امینت آمریکا قرار داده است، باید اقدامی فوری صورت گیرد.»

هفته‌نامه آلمانی اشپیگل روز گذشته نوشت که سازمان اطلاعات آمریکا (NSA) میلیون‌ها داده اطلاعاتی را از سرویس اطلاعاتی آلمان (BND) به دست آورده است. همچنین همکاری‌های فنی میان 2 طرف نیز بسیار بیشتر از آنچیزی بوده است که تاکنون افشا شده بود.

بر اساس این گزارش،سرویس فدرال اطلاعات آلمان اطلاعات فراوانی را از آژانس امنیت آمریکا به دست آورده است و مقامات سرویس خارجی آلمان اکنون می‌گویند که این اطلاعات در پایگاه «بادآیبیلینگ‌» (Bad Aibling)؛ یکی از 2 محل جمع‌آوری اطلاعات در آمریکا در خاک آلمان جمع‌آوری شده است.
انتهای‌ پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار