امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3229
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی درگذشت « امیر حسین فردی» نویسنده ادبیات انقلاب را تسلیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی درگذشت « امیر حسین فردی» نویسنده ادبیات انقلاب را تسلیت گفت.
 
در متن پیام سید محمد حسینی آمده است: مردی از تبار علم و تعهد و هنر، رخت به عالم برتر کشید و با بالی شکسته و سینه‌ای خسته به عالم محاسبات پر کشید؛ که در این عالم آنچه از عملش دیدیم، خدمت بود خدمت!
 
فردی! فردی فرد بود. کمتر دیدیم که کسی بر یک مسئولیت, تمام عمر خدمتی خود را سپر ی سازد و به یک میز به طول عمر نظام بسازد.
 
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مساعدتهای او بی نیاز نبود و او هم از خدمتگزاری دریغ نمی‌نمود. دریغ که در این تفریغ، ظرف خالی حضورش در ادبیات داستانی این سرزمین پر نخواهد شد و این تفریق به جدائی از چهره‌ای خدوم و محرومیت از چشمه‌ای جوشان انجامید.
 
اگر ادبیات قلمداری را از دست داد این مجموعه علمداری را! امیر حسین فردی ، بی ادعای تاثیر گذاری بود که گداری شد برای عبور از سیلاب هجمهء ادبیات بی هویت! خدایش رحمت کند و بر کثرت امثال او بیفزاید!
 
 
به گزارش فارس، امیرحسین فردی نویسنده ادبیات انقلاب و مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، عضو هیات نظارت بر کتاب کودک ،عضو شورای خرید کتاب وزارت ارشاد ، عضو هیات مدیره بنیاد ادبیات داستانی ، عضو کمیته ارزشیابی هنرمندان و عضو علمی جایزه جلال آل احمد بود
 
 او در اردیبهشت 91 در نخستین نشست پیش‌نگاران مطبوعات که در باغ زیبا برگزار شد،از سوی وزیر ارشاد مورد تقدیر قرار گرفت و جایزه خود را دریافت کرد.
 
امیرحسین فردی همچنین مدیرمسئول کیهان بچه‌ها و از پرسابقه‌ترین نویسندگان انقلاب اسلامی بود. وی عصر روز پنج شنبه دچار مشکل تنفسی شد و در راه انتقال به بیمارستان لقمان درگذشت.
 
  انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها