امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32295
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۴
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی امیری اسفندقه، اسماعیل امینی و بهروز یاسمی داوران بخش ترانه و سرود جشنواره سرود را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی امیری اسفندقه، اسماعیل امینی و بهروز یاسمی داوران بخش ترانه و سرود جشنواره سرود را تشکیل می دهند.

مرتضی امیری اسفندقه متولد 1345 در تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات از دانشگاه قم است که در زمینه شعر و ادبیات فعالیت می‌کند.

فعالیت‌های اجرایی او شامل عضویت در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه رادیویی فرهنگ و فعالیت‌های آموزشی تدریس درس ادبیات در دبیرستان مرکز دانش پژوهان شاهد تدریس درس ادبیات در فرهنگسرای ارسباران و شفق بوده است.

کتابهای منتشر شده از  امیری اسفندقه شامل: بازوان مولایی- قتیل قبله (کتاب برگزیده ادبیات)- گزیده ادبیات معاصر - این شرح شرحه شرحه - رستاخیر حرکات (برگزیده جشنواره کتاب سال معلمان مؤلف) - کوار - چین کلاغ (کتاب سال جمهوری اسلامی ایران).

وی دارای مقالاتی با عنوان سکوی پرتاپ، گل چرخ- حال و مقام در ادب فارسی، اهل قلم  و مقالات متعدد دیگری در نشریات فرهنگی کشور است.

اسماعیل امینی متولد سال 1342 در تهران (محله‌نازی آباد)  و دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات فارسی است. وی اولین تجربیات ادبی خود را در سنین نوجوانی با شعر گفتن و همکاری با مطبوعات آغاز کرد و پیش از انقلاب با نشریه آماتوری محلی به نام گزارش همکاری داشته است.

او مدرس دانشگاه آزاد، مسئول واحد ادب و هنر فرهنگسرای بهمن، مدیر آموزش دفتر شعر جوان و نویسنده ستون نیشتر روزنامه جام جم است.

او همکاری‌هایی نیز با مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری، نهاد رهبری دانشگاه‌ها، کتاب ماه ادبیات و فلسفه و مطبوعات مختلف داشته است. یکی از موقعیت‌های او کسب رتبه اول بخش تحقیق در جشنواره بین‌المللی طنز به خاطر کتاب جلوه‌های طنز در مثنوی است.

امینی در حال حاضر مدرس کارگاه‌های داستان نویسی طنز حوزه هنری نیز است. از آثار او می‌توان به مجموعه گزیده شعر طنز و جلوه‌های طنز در مثنوی اشاره کرد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها