امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32308
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری شب گذشته در نشست صمیمانه‌ای به ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری شب گذشته در نشست صمیمانه‌ای به مناسبت روز خبرنگار حاضر شد.

وی با تشکر از همکاری‌ رسانه‌ها در طول 4 سال فعالیت وی در وزارت علوم، گفت: تمام فعالیت‌های وزارت علوم در چارچوب مصوبات مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و برنامه پنجم توسعه بود و هیچ چیز خارج از این مصوبات وجود نداشت.

دانشجو در پاسخ به این سوال که مهمترین چالش وی در طول دوران وزارتش با محمود احمدی‌نژاد چه بود؟ تصریح کرد: دوستی و رفاقتم با محمود احمدی‌نژاد و حجب و حیایی که به سبب این دوستی هر دو طرف مجبور به رعایت آن بودیم، مهمترین چالش بود و همین موضوع زیباترین خاطره من از دوران وزارتم در وزارت علوم نیز بود.

وی در پاسخ به اظهارات خبرنگاری که نسبت به شیک‌پوشی وزیر صحبت کرد، خاطرنشان کرد: من سعی می‌کنم همیشه مرتب باشم و این مسئله را هم در پوشش و هم در رفتار حفظ کنم.

وزیر علوم همچنین پس از دعوت یکی از خبرنگاران از وزیر برای بازدید از تحریریه محل کار این خبرنگار،‌گفت: ممکن است حضور من در تحریریه شما برای بازدید با سوء برداشت‌هایی همراه شود. با توجه به اینکه کابینه جدید به مجلس معرفی شده، رسما دولت جدید مسئولیت را می‌پذیرد، اما اگر این سوء ‌برداشت‌ها به وجود نیاید، از بازدید از خبرگزاری‌های باقیمانده استقبال می‌کنم و دوست دارم رابطه‌ام با رسانه‌ها را حفظ کنم.

دانشجو در پاسخ به سوال خبرنگاری که مدعی بود وزیر علوم پاسخ انتقاد برخی منتقدانش را با به سخره گرفتن آنها می‌دهد، تصریح کرد: من هیچ وقت کسی را به سخره نگرفتم و هیچ وقت این جرات را به خودم ندادم. شاید برخی کنایه‌ها را با کنایه جواب می‌دادم اما به صراحت می‌گویم که هیچ وقت کسی را به سخره نگرفته‌ام. با این حال اگر کسانی این مسئله را به من نسبت می‌دهند از همه کسانی که احساس کرده‌اند توسط بنده به سخره گرفته شده‌اند، عذرخواهی می‌کنم.

* صبغه سیاسی من اصلا بر صبغه علمی‌ام چربش ندارد

دانشجو با اشاره به سیاسی بودن و فعالیتش در وزارت علوم، گفت: صبغه سیاسی من اصلا بر صبغه علمی‌ام چربش ندارد و در پیشرفت‌های علمی وزارت علوم در طول این چهار سال نیز این مسئله را ثابت می‌کند. در مجموع باید بگویم خلق و خوی من بیشتر به مجموع وزارت علوم می‌خورد تا جاهای دیگر. با این حال از اینکه آدم سیاسی باشم هیچ ابایی ندارم. من یک آدم سیاسی هستم و سیاست را می فهمم اما به هیچ وجه اهل سیاسی بازی نیستم.

وی افزود: تمام تلاشم این است که سیاست را خوب بفهمم و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند سیاست را خوب و به موقع بفهمم چون فکر می‌کنم سیاست ما مثل دیانت ماست.

دانشجو با اشاره به رابطه رسانه‌ای مطلوب با خبرگزاری‌هایی مثل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: اگر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس یا امثال آن مثل برخی‌های دیگر حرف نمی‌زنند، دلیلی ندارد که آن برخی‌های دیگر مثل آنها صحبت کنند. هر کسی نظر خودش را می‌دهد و این حق را دارد.

وی پس از انتقاد یکی از خبرنگاران درباره در دسترس نبودن وزیر و معاونینش در لحظات حساس مثل صدور نامه عزل برخی از رؤسای دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: در بعضی از روزها به عمد تصمیم می‌گرفتم که در دسترس نباشم و آن زمان هم یکی از آن روزهایی بود که تصمیم گرفتم در دسترس نباشم چرا که احساس می‌کردم صحبت کردن من در آن موقعیت به صلاح مملکت نیست.

وزیر علوم ادامه داد: گاهی اوقات افراد وقتی می‌خواهند حرف بزنند، اول باید اجازه دهند تا مطلب خودش را نشان بدهد و بعد اعلام نظر کنند. به همین دلیل همیشه بهترین حرف سریع‌ترین حرف نیست. گاهی اوقات لازم است که انسان یا سکوت کند یا با یک تامل بیشتر صحبت‌هایش را مطرح کند. افراد باید اثر صحبتشان را بر اساس منافع ملی براورد کند و بعد در این باره اظهار نظر و تحلیل کند و دلیل سکوت من در آن شرایط نیز همین مسئله بود.

دانشجو در پاسخ به سوال خبرنگار یکی از رسانه‌ها درباره تصویب دانشگاه محمود احمدی‌نژاد به نام دانشگاه ایرانیان تاکید کرد: دانشگاهی به نام دانشگاه ایرانیان وجود ندارد. دانشگاهی که به عنوان دانشگاه احمدی‌نژاد مطرح می‌شود دانشگاهی است که در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تحت عنوان دانشگاه جامع بین‌المللی مطرح شده است.

* جزئیات دانشگاه احمدی‌نژاد از زبان وزیر علوم

وی افزود: با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی این دانشگاه به وزارت علوم مرتبط نمی‌شود و در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است و در روز تصویب این مصوبه من در شورا حضور نداشتم.

وزیر علوم در ادامه خاطرنشان کرد: در تبصره اساسنامه تصویب شده نوشته شده که اساسنامه باید به تصویب وزیر علوم و وزیر بهداشت برسد، اساسنامه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به دست من رسید.

دانشجو با اشاره به رفع نواقص این اساسنامه تصریح کرد: پس از ابلاغ اساسنامه به بنده آن را خواندم و ایراداتی که به آن وارد می‌شد را زیر نظر مجموعه آموزشی برطرف کردیم. طی دو رفت و برگشت ایرادات برطرف شد و این اساسنامه بار دیگر به شورا ارسال شد.

دانشجو  تأکید کرد: در تمام جلسات احمدی‌نژاد به عنوان رئیس هیئت مؤسس دانشگاه جامع بین‌المللی حضور داشت و در تمامی جلسات حضور او به عنوان رئیس‌جمهور کشور مطرح نبود.

وی در پایان تاکید کرد: در این دانشگاه هیچ سمتی ندارم اما اگر این پیشنهاد پس از پایان وزارتم در وزارت علوم مطرح شود آن را بررسی می‌کنم.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها