امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32323
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 75
به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عصر دیروز در دیدار «گریشنکو» معاون نخست وزیر اوکراین و هیئت همراه وی، ...

به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عصر دیروز در دیدار «گریشنکو» معاون نخست وزیر اوکراین و هیئت همراه وی، با بیان سوابقی از روابط ایران و کشورهای تازه استقلال‌یافته در زمان فروپاشی شوروی گفت: در دوره مسئولیت اجرایی‌ام، ارتباط بسیار خوبی با مجموعه کشورهای مشترک‌المنافع از جمله اوکراین داشتیم.

وی با اشاره به چندین طرح و پروژه مورد علاقه مسئولان دو کشور، تصریح کرد: کشاورزی و صنعت زمینه‌های بسیار خوبی برای تعمیق همکاری‌ها دارند و باید در دوره جدید روابط دو کشور گسترش یابد.

رئیس مجمع تشخص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای گسترش روابط با اوکراین در ابعاد سیاسی، اقتصادی و تجاری ندارد و باید از ظرفیت‌ها در جهت روابط بیشتر بخش‌های دولتی و خصوصی دو کشور استفاده کرد.

معاون نخست وزیر اوکراین نیز در این دیدار، با ابلاغ سلام‌های گرم مسئولان عالیرتبه کشورش به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و تشکر از نقش او در ایجاد ارتباط بین دو کشور، گفت: مردم و مسئولان اوکراین می‌دانند که ایران با برخورداری از فرهنگ و تمدنی کهن و تاریخی در گذشته، چشم‌انداز بسیار درخشانی در آینده دارد.

«گریشنکو» با اشاره به اهمیت امنیت غذایی در جهان معاصر برای کشورها، در پاسخ به اظهارات هاشمی رفسنجانی برای تعمیق همکاری‌های کشاورزی و صنعتی گفت: دولت متبوعم آمادگی دارد تا در شرایط جدید سیاسی ایران با همه ظرفیت‌ها برای همکاری دوجانبه تلاش نماید.

وی تشکیل کمیسیون همکاری مشترک را ضرورتی سیاسی و اقتصادی دانست و با اشاره یه ترکیب هیأت همراه، گفت: دولت و مجلس اوکراین آماده همکاری با ایران در همه سطوح و زمینه‌ها هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها