امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3233
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 146
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌‌های کشور، جلسه اجرای عملیات بهسازی عوامل میدان پروازی فرودگاه بین‌المللی ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌‌های کشور، جلسه اجرای عملیات بهسازی عوامل میدان پروازی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با حضور مدیر‌کل این فرودگاه، معاون عملیات هوانوردی، معاون عملیات فرودگاهی و معاونان عملیاتی همه شرکت‌های هواپیمایی، در محل سالن اجتماعات شرکت فرودگاه‌های کشور برگزار شد.

در این جلسه مدیرکل فرودگاه مهرآباد نظر به اهمیت ایمنی پروازها و تأمین سلامت سفرهای هوایی‌ هماهنگی هرچه بیشتر شرکت‌های هواپیمایی در اجرای این عملیات بزرگ را بسیار مؤثر و ارزشمند توصیف کرد و هر کدام از شرکت‌های هواپیمایی را حلقه‌ای از زنجیره هوانوردی و فرودگاهی دانست.

منصوری شیرازی با پرداختن به محدودیت‌های ایجاد شده در حوزه این پروژه مهم و مشکلاتی که در ارائه خدمات فرودگاهی به هواپیماها و پروازها به موازات انجام پروژه رخ خواهد داد، توجه ویژه شرکت‌های هواپیمایی به دستور‌العمل‌های صادره از سوی معاونت عملیات هوانوردی و فرودگاهی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در خارج شدن 16 استند (پارک هواپیما) از 42 استند موجود‌ و کاهش 20 درصدی ظرفیت پارک شبانه و پذیرش هواپیما در ساعات اوج ترافیک (10-5) و (23-15) را بسیار حیاتی تلقی کرد.

همچنین تجدید نظر درخصوص پروازهای برنامه‌ای و غیر برنامه‌ای به فرودگاه مهرآباد و یا از آن، در الزام دریافت زمان پروازی (Shot time) قبل از صدور مجوز پرواز به فرودگاه و یا از آن و هماهنگی استارت تایم با فرودگاه مهرآباد از دیگر مواردی بود که منصوری شیرازی تلاشی همه جانبه در رسیدن به نتیجه مثبت و قابل قبول ذکر کرد‌.

در ادامه این جلسه نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌های کشور همچنین معاونان عملیات شرکت‌های هواپیمایی با ارائه پیشنهادات و نظرات خصوصاً در بحث اطلاع رسانی و امور کارشناسی و توجیهی شرکت‌های هواپیمایی، خلبانان و سایرین، موارد مناسبی را مطرح و با ابراز علاقه در جهت همکاری‌های لازم در حصول نتیجه مطلوب این پروژه ماندگار از آن به عنوان یک عملیات برجسته و شجاعانه فرودگاهی در راه استاندارد سازی هر چه بیشتر فرودگاه بین المللی مهرآباد یاد کردند.

در پایان این جلسه رحیمی، رئیس اداره مراقبت پرواز فرودگاه بین المللی مهرآباد، اطلاعات تخصصی و دستور‌العمل‌های فنی خاص این پروژه را یادآور شد.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها