امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32360
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیین اختتامیه بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم یکشنبه 13 ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیین اختتامیه بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم یکشنبه 13 مردادماه 1392 با حضور «سیدمحمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت‌الاسلام «حمید محمدی» معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد در مصلای «امام‌خمینی(ره)» برگزار شد.

تبریک به حسن روحانی بابت آغاز ریاست جمهوری

بنا بر این گزارش، در این مراسم حجت‌الاسلام محمدی طی سخنانی با تبریک به «حسن روحانی» بابت آغاز دوران ریاست‌جمهوری‌اش گفت: در ابتدای سخن به آقای روحانی بابت پوشیدن خلعت خدمت به قرآن و عترت تبریک می‌گویم و امیدوارم وی بتواند در این کسوت جدید نهایت خدمت را به ساحت قرآن داشته باشد، همچنین از اینکه وی به دلیل مشغله نتوانسته است در این جلسه حاضر باشد از همه شما عذرخواهی می‌کنم.

وی در ادامه با تقدیر از خبرنگاران و رسانه‌ها اظهار داشت: از همه رسانه‌ها و خبرنگاران تشکر می‌کنم زیرا آنان در ایام برگزاری نمایشگاه تا پاسی از شب به منظور پوشش برنامه‌ها تلاش و فعالیت می‌کردند.

محمدی با اشاره به شعار نمایشگاه امسال اظهار داشت: شعار نمایشگاه امسال، سبک زندگی قرآنی است و در ادبیات قرآن، حیات یعنی ورود به نور و مرگ یعنی غلطیدن در ظلمت، مراد از حیات قرآنی یعنی زندگی ما با نور قرآن آشنا باشد و زندگی ایمانی داشته باشیم و سبک زندگی قرآنی یعنی بهره‌مندی بیشتر از قرآن و «اهل‌بیت(ع)».

نمایشگاه قرآن نهاد تثبیت شده برای نمایش فعالیت‌های قرآنی کشور

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد، نمایشگاه قرآن را نهاد تثبیت شده برای نمایش فعالیت‌های قرآنی کشور دانست و گفت: نمایشگاه قرآن نهادی مستقر و تثبیت شده با رویکردهای آموزشی، پژوهشی و تبلیغ و ترویجی است، همچنین این نمایشگاه مبدأ بسیاری از جریان‌سازی‌ها و گفتمان قرآنی است که به ارائه تولیدات هنری و فرهنگ‌سازی قرآنی می‌پردازد.

ارائه 23 هزار عنوان کتاب توسط 250 ناشر داخلی و خارجی

محمدی در ادامه آماری از کم و کیف برگزاری نمایشگاه قرآن ارائه کرد و گفت: نمایشگاه امسال در 38 هزار متر مربع با 36 بخش نمایشگاهی و 8 بخش ستادی فعالیت کرد که در آن 200 ناشر داخلی با 18 هزار عنوان کتاب و 50 ناشر خارجی با 5 هزار عنوان کتاب حضور داشتند، همچنین امسال 70 مؤسسه قرآنی 3 هزار نرم‌افزار قرآنی ارائه کرده‌اند و 58 غرفه محصولات فرهنگی خود را در نمایشگاه ارائه کردند.

برگزاری 200 کارگاه پژوهشی و 350 نشست تخصصی

وی از برگزاری 200 کارگاه پژوهشی در نمایشگاه قرآن خبر داد و گفت: در نمایشگاه امسال 200 کارگاه پژوهشی و 350 نشست تخصصی به همراه برنامه‌های شب‌های نورانی و شب‌های شعر برگزار شد، همچنین امسال بیش از 150 اثر قرآنی توسط 145 نهاد رونمایی شد.

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد از حضور 20 شبکه رادیویی و تلویزیونی در نمایشگاه قرآن خبر داد و گفت: بخش‌ها و برنامه‌های امسال توسط 10 شبکه رادیویی و 10 شبکه تلویزیونی پوشش داده شد، همچنین امسال در نمایشگاه قرآن 40 کارگاه هنری، 75 نمایش قرآنی و 3 هزار و 150 اثر در حوزه خوشنویسی و هنر ارائه شد.

ارائه 8هزار مشاوره قرآنی به ارزش 400 میلیون تومان

محمدی از ارائه 8 هزار مشاوره توسط کارشناسان در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: امسال بیش از 8 هزار مشاوره توسط کارشناسان حوزه و دانشگاه در نمایشگاه قرآن ارائه شد و اگر مردم این تعداد مشاوره را بیرون از نمایشگاه انجام می‌دادند حدود 400 میلیون تومان هزینه داشت.

اهدای 50 هزار جلد قرآن و جمع‌آوری 100 هزار جلد قرآن مازاد مردم

وی از اهدای بیش از 50 هزار جلد قرآن به مردم خبر داد و گفت: در بخش تعویض، ترمیم و تجمیع حدود 50 هزار قرآن جدید به مردم ارائه و قرآن‌های فرسوده جمع‌آوری شد، همچنین در این بخش بیش از 100 هزار جلد قرآن مازاد بر نیاز مردم جمع‌آوری و این قرآن‌ها به مناطق محروم ارسال می‌شود.

محمدی از حضور بیش از 50 کشور در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: امسال در نمایشگاه قرآن کریم و بخش فرهنگ و ملل 50 کشور حضور داشتند و همایش مرجعیت معرفتی قرآن با حضور بیش از 800 میهمان خارجی برگزار شد.

برگزاری نوزدهمین همایش تجلیل از خادمان قرآن کریم

معاون قرآن و عترت وزارت ارشادبا اشاره به برگزاری نوزدهمین همایش تجلیل از خادمان قرآن در آیین افتتاحیه نمایشگاه قرآن گفت: امسال نوزدهمین تجلیل از خادمان قرآنی در نمایشگاه قرآن برگزار و امشب دومین مراسم تجلیل از خادمان نهج‌البلاغه و اولین آیین تجلیل از خادمان صحیفه سجادیه برگزار می‌شود.

تربیت 10 هزار مربی نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در دستور کار ما است

وی از برگزاری دوره‌های تربیت استاد نهج‌البلاغه خبر داد و گفت: جریان‌سازی آموزش نهج‌البلاغه در دستور کار ما است و امسال دوره‌های تربیت استاد نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه برگزار خواهد شد که طی آن بیش از 10 هزار استاد تربیت می‌شود.

مطالبه و بیان اولویت‌های کاری دولت یازدهم

محمدی، حضور قرآن در فرهنگ جامعه را به عنوان مطالبه از دولت یازدهم بیان کرد و گفت: مطالبه ما از دولت یازدهم این است که قرآن کریم در فرهنگ فردی، عمومی و سازمانی جامعه حضور داشته باشد و مهندسی قرآنی فرهنگ انجام شود. همچنین دولت آینده باید برنامه‌هایی مانند پیگیری شکل‌گیری مراکز قرآنی در همه دستگاه‌ها، نظام‌سازی قرآنی، ارتقای نرخ مطلوب دانش و مهارت‌های قرآنی، پیگیری جریان حفظ و تربیت 10 میلیون حافظ قرآن را در اولویت داشته باشد.

در ادامه این مراسم، «سیدمحمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی کوتاه، اشعار و قطعه‌ای ادبی که برگرفته شده از آیات قرآن است را برای حاضران قرائت کرد، همچنین وی در ادامه اظهار داشت: در این مراسم، حرمت زحمت‌کشان را ارج می‌نهیم و آنچه دیدید و چشیدید قطره‌ای از دریا بود و نقطه‌ای از انتها. شور و شوق مردم قرآنی و نمایشی از هنر قرآنی، شاعران دین شعر را ادا کردند، قهرمانان قرآنی به انتظار انتخاب دل‌ها ماندند. حیف است در چنین محفلی، در آغوش خدا جای نگیریم.

حسینی در ادامه اظهار داشت: این صفحه مصحف ورق دفتر عرش است و مقدم شما قرآنی‌دلان را گرامی می‌دارم و به شما در آستانه عید قرآن تبریک می‌گویم. توفیق رفیق طریق و عزت ماندگارتان باد.

وزیر ارشاد در این مراسم همچنین مورد تقدیر دو اتحادیه قرآنی کشور قرار گرفت و قرآنی به خط آقای «نوح‌سرشت» رونمایی و به وی اهدا شد. 

تجلیل از محبوب‌ترین چهره‌های قرآنی کشور 

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ادامه این مراسم که تا دقایقی از بامداد دوشنبه ادامه داشت نخستین خروجی‌های طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم به همراه قهرمانان قرآنی که توسط بازدید‌کنندگان نمایشگاه قرآن کریم انتخاب شده بودند تجلیل شدند، که طی آن از حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» استاد قرآن، «شهریار پرهیز‌کار»، «کریم منصوری» و «علی امینی» تجلیل شد.

تجلیل از خادمان نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه و خانواده قرآنی

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ادامه مراسم از خادمان قرآن کریم و نهج‌البلاغه به همراه خانواده‌ برتر قرآنی به همراه پایان‌نامه‌های برتر قرآنی در مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی تجلیل شد، همچنین در این مراسم از برخی از برگزار کنندگان و مسئولان نمایشگاه به همراه «محمد‌حسین صوفی» معاون صدای جمهوری اسلامی ایران، «حسن گروسی» دبیر شورای معارف صدا و سیما و مدیر شبکه قرآن، «اصغر عبد‌اللهی» عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و «مهدی شجاعی» مدیر عامل صندوق حمایت از روزنامه‌نگاران، نویسندگان و هنر‌مندان تجلیل شد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها