امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32397
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی این شهر، دکتر کامران باقری لنکرانی در مورد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی این شهر، دکتر کامران باقری لنکرانی در مورد هپاتیت B اظهار داشت: افراد خانواده‌ای که در آن خانواده فرد مبتلا وجود دارد و یا کسانی که بیماری‌های خاصی دارند، باید آزمایش بدهند، اهمیت آن به این دلیل است که هر چقدر زودتر تشخیص داده شود، عوارض آن کمتر بوده و درمان آن میسرتر می‌شود.

وی در مورد واکسیناسیون این بیماری گفت: پوشش واکسیناسیون هپاتیت B در کشور ایران، بالای 95 درصد و در استان فارس بالای 97 درصد بوده در صورتی که پوشش واکسیناسیون هپاتیت B در کشور آمریکا 75 درصد است.

لنکرانی اضافه کرد: راه‌های جدید انتقال بیماری هپاتیت شامل تاتو، حجامت (موفق بودنش بستگی به روش صحیح انجام و مراقبت از Sterility و پرهیز از انتقال بیماری دارد)، دندان پزشکان تجربی، اعتیاد تزریقی، رفتارهای پرخطر جنسی، مصرف شیشه و کوکائین است.

وی بیان کرد: بیماری هپاتیت اگر به موقع شناخته و درمان شود، هیچ تأثیری در طول عمر افراد ندارد اما اگر به موقع شناخته و درمان نشود، منجر به سرطان کبد و نارسائی کبدی می‌شود.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت فارس ابراز داشت: در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، یک مرکز ثبت نام از افرادی که مبتلا به هپاتیت B و C هستند در درمانگاه شهید مطهری، طبقه چهارم وجود دارد که مبتلایان در این مرکز ثبت نام و خدمات درمانی، آزمایش و کلاس‌های آموزشی به آنها ارائه و درمان آنها پیگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: در مورد افرادی که دارای هپاتیت هستند، وسایل بهداشتی باید به صورت اختصاصی استفاده شود، افرادی که دچار هپاتیت B و C هستند باید از مسواک، ناخن‌گیر، تیغ صورت تراشی، قیچی و وسایل شخصی اختصاصی برخوردار باشند اما برخوردهای عادی، هم‌غذا شدن، استفاده از قاشق و چنگال مشترک بین اعضای خانواده، هیچ‌گاه شانس انتقال ویروس را افزایش نمی‌دهد.

انتهای پیام/2448/ق/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها