امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32404
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، بر اساس فراخوان منتشر شده از بنیاد ملی مد و لباس ایرانی اسلامی، اهداف برگزاری این جشنواره عبارتند از شناسایی و ساماندهی  ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، بر اساس فراخوان منتشر شده از بنیاد ملی مد و لباس ایرانی اسلامی، اهداف برگزاری این جشنواره عبارتند از شناسایی و ساماندهی  طراحان براساس توانمندی های آنها در راستای توسعه صنعت پوشاک کشور، ایجاد بستری مناسب جهت معرفی و شناساندن طرح ها و الگو های نوین متناسب با هنر،  فرهنگ، تمدن ایران اسلامی،  فرهنگ سازی و ترویج استفاده از طرح ها و الگو های ملی در توسعه صنعت کشور، ایجاد زمینه همکاری مناسب و کارآمد میان طراحان و تولید کنندگان پوشاک کشور، تجاری سازی طرح های منتخب و  صور فعال صنعت پوشاک ایران در عرصه بین الملل.
این جشنواره در دو  بخش اصلی طراحی و علمی برگزار می شود که جزییات هر بخش به شرح زیر است:
بخش طراحی
الف) طراحی پوشاک آقایان مبتنی بر فرهنگ و تمدن ایران اسلامی: آثار این بخش به تفکیک 4 فصل سال در بخش های  لباس رسمی،  لباس غیر رسمی،  لباس مشاغل،  لباس ورزشی، لباس نظامی و لباس نمادین به مثابه لباس ملی.
ب) بخش ویژه: این بخش معطوف به طراحی و برش لباس با الهام از دوره صفویان – به دلیل اعتلای هنر ایرانی – اسلامی در این دوره تاریخی است و در دو سطح حرفه ای و آماتور برگزار می شود.
محور های  بخش طراحی
در این فراخوان آمده است که محورهای بخش طراحی عبارتند از:  خلاقیت و نوآوری، بهره برداری درست از اصول طراحی، شناخت و استفاده ی درست از رنگ، تناسب تزئینات با پارچه و طرح لباس،  تناسب جنسیت پارچه با طرح لباس، کیفیت برش و دوخت،  به کار گیری الگو های ایرانی _ اسلامی و  امکان تولید صنعتی.
ضوابط بخش طراحی
در این فراخوان آمده است : شرکت در جشنواره برای تمامی هنر مندان و طراحان کشور آزاد است و  کلیه شرکت کنندگان می بایست جهت ثبت نام و تکمیل فرم شرکت و ارسال طرح به سایت www.lebasirani.irمراجعه کنند.
همچنین اطلاعات فرم شرکت و عناوین آثار در تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، لذا صحت اطلاعات ارسالی بر عهده شرکت کننده بوده و کد ثبت نام (کد ملی ) اعلام شده توسط سایت به منزله ارتباط دبیر خانه جشنواره با شرکت کنندگان است. نیز تکمیل فرم و ارسال آثار به منزله قبول شرایط و مقررات جشنواره است.
حضور داوطلبان در بخش مسابقه منوط به گذراندن مراحل ذیل است:
۱- ارسال طرح های اولیه_ اجرای دستی یا کامپیوتری_ به صورت رنگی
۲- ارسال تصاویر طرح های منتخب پس از دوخت و اجرای کامل آن بر تن مانکن _ از زوایایی مختلف
۳-ارائه لباس تکمیل شده به همراه ملحقات آن به دبیر خانه جشنواره
۴- استاندارد سایز لباس ها می بایست بر مبنای سایز های 48_ 50 باشد.
۵- آثار ارائه شده در هر مرحله توسط کارشناسان ذیربط مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت کسب امتیاز به مرحله بعد راه خواهد یافت.
موارد مهم
بر اساس اعلام این فراخوان، اعلام نتایج در هر مرحله از طریق سایت جشنواره و در زمان اعلام شده به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.در هر مرحله علاوه بر لباس، طراحی و ارائه ملحقات آن نیز حائز اهمیت است و هر طراح می تواند حد اکثر با ده اثر، بدون تکرار در مسابقه شرکت نماید.
مزایا
در این فراخوان مزایای حضور در جشنواره عبارتند از  در یافت نشان شیما ( شناسه یکپارچه مد و لباس ایرانی- اسلامی)،  برخورداری از حمایت های مندرج در قانون ساماندهی مد و لباس،   برخورداری از تسهیلات مالی در جهت تولید انبوه آثار،  برگزاری جشنواره های مد و لباس ایرانی – اسلامی در کشور های مسلمان، حمایت از راه یابی برندگان به جشنواره های بین المللی مد و لباس.
زمان بندی جشنواره
ثبت نام و ارسال طرح های اولیه – اجرای دستی یا کامپیوتری: 1 تا 30 مرداد ماه
·  بررسی و اعلام نتیجه مرحله اول: 15 مرداد تا 1 شهریور ماه
·  ارسال تصاویر طرح های منتخب پس از دوخت و اجرای کامل آن بر تن مانکن – از زوایای   مختلف: 1 شهریور تا 25 شهریورماه
·  بررسی و اعلام نتیجه مرحله دوم: 25 شهریور تا 10 مهر
·  ارائه لباس های تکمیل شده به همراه ملحقات آن به دبیرخانه جشنواره: 10 تا20 مهر
·  بررسی و اعلام نتیجه مرحله سوم: 20 تا 25 مهر
·  زمان برگزاری جشنواره 1 تا 5 آبان ماه
۲-   بخش علمی
این بخش معطوف به تحقق وپژوهش در راستای شناخت پوشاک ایرانیان در دوره صفویه است و پژوهش های ارائه شده در قالب کتاب، پایان نامه و مقالات می بایست در برگیرنده  مجموع سه محور ذیل باشد:
۱- تحقیق و پژوهش در زمینه تاریخچه پارچه در این دوره تاریخی با در نظر داشتن جنسیت، نقوش، رنگ و نحوه بافت وتولید آن.
۲- تحقیق وپژوهش درزمینه تاریخچه طرح، برش و دوخت لباس وچگونکی پوشش اقشار مختلف جامعه در این دوره تاریخی
۳- تحقیق وپژوهش در زمینه تاریخچه ملحقات لباس اعم از کفش، کلاه و کمربند وزیورآلات وغیره در این دوره تاریخی
ضوابط بخش علمی
ارسال آثار باید در قالب لوح فشرده یا چاپی بوده و  اعلام نتایج از طریق سایت جشنواره و در زمان اعلام شده به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.
مهلت ارسال آثار از تاریخ 1/5/92 تا 15/7/92
محل برگزاری جشنواره: تالار وحدت (خیابان حافظ _ خیابان استاد شهریار)
*نشانی دبیرخانه:  خیابان حافظ - بعد از چهار راه کالج - خیابان هلال احمر - پلاک 6 - بنیاد ملی مدو لباس
· نشانی اینترنتی:www.lebasirani.ir
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار