امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32425
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 55
«بلال احمد یاسین» ‌مسلمان جوانی از کشور کومور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در حاشیه نمایشگاه ...

«بلال احمد یاسین» ‌مسلمان جوانی از کشور کومور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی قرآن گفت: من از دوران کودکی به مفاهیم دینی علاقه زیادی داشتم و با وجود اینکه مسلمانی با مذهب اهل سنت بودم وقتی رفتار دوستان شیعه‌ام را می‌دیدم که چگونه به ائمه اطهار(ع) علاقه نشان می‌دهند و در راه آن‌ها از جان و مال خود می‌گذرند برایم جالب بود به همین جهت سعی در کشف زیبایی‌های تشیع کردم.

وی ادامه داد: پس از گذشت چند سال وقتی آیاتی از قرآن را می‌خواندم و داستان‌های پیامبران را می‌شنیدم حس کردم دینم از کاستی‌هایی رنج می‌برد بنابراین سعی کردم از کاستی‌ها را بیایم و در رفع آن‌ها تلاش کنم.

این مسلمان کوموری با بیان اینکه کسی نمی‌تواند دین و مذهبش را بدون تحقیق تغییر دهد، خاطرنشان کرد: من پس از مطالعه کتاب‌های دینی متنوع به مذهب تشیع روی آوردم و دوستانم را نیز تشویق به مذهب شیعه کردم.

وی خاطرنشان کرد: پس از مسلمان شیعه شدن خواستم تا معارف اسلامی و قرآنی را بیشتر بدانم به همین جهت تصمیم گرفتم به کشوری که اسلامی است و مردمی شیعه دارد بروم که در این بین با جامعةالمصطفی آشنا شدم و پس از گزینش و آزمون به ایران آمدم تا با یادگیری معارف قرآنی دین خود را محکم‌تر کنم.

احمدیاسین، شیعه شدن خود را مدیون ائمه اطهار(ع) می‌داند و می‌گوید: عنایت اهل‌بیت(ع) و توفیقات الهی مرا به راه خوشبختی هدایت کرد که از این بایت از خداوند سپاسگزارم.

وی در خصوص فعالیت‌های قرآنی  ایران، تصریح کرد: بدون اغراق باید بگویم که هیچ کشوری نمی تواند فعالیت‌های گسترده دینی همچون ایران داشته باشد و به نظر من سرچشمه این اهمیت به قرآن وجود رهبری همچون امام خامنه‌ای است.

این شیعه کوموری با بیان اینکه امام خامنه‌ای شخصیتی بی‌مانند هستند، گفت: اگر در دنیا چند نفر مثل امام خامنه‌ای بود دنیا گلستان می‌شد.

انتهای پیام/م.خ
 
 
 
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها