امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32432
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست خبری جشنواره ملی تسنیم روز دوشنبه 14مرداد ماه با حضور سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست خبری جشنواره ملی تسنیم روز دوشنبه 14مرداد ماه با حضور سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی و دبیر جشنواره، یوسف امینی معاون قرآن و عترت اداره کل و هاشم میرزاخانی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره در محل انجمن سینمای جوانان ایران با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات برگزار شد.

در ابتدای نشست مژگان زرگر از چگونگی راه اندازی دبیرخانه و شکل‌گیری جشنواره  گزارشی ارایه داد. سپس میرزاخانی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران درباره علل عدم برگزاری جشنواره به صورت مداوم گفت: این جشنواره برای اولین بار در سال 89 در استان اصفهان برگزار شد و بنا به مشکلاتی ادامه برگزاری آن مقدور نشد.با توجه به اهتمامی که انجمن سینمای جوانان ایران در جهت برگزاری جشنواره با موضوعات مختلف در سطح کشور دارد و از آنجایی که متولی برگزاری جشنواره نماز و نیایش نیز بوده و تجربیات ارزشمندی را در زمینه برگزاری جشنواره با موضوع دینی کسب کرده به پیشنهاد این انجمن  تولیت برگزاری جشنواره به انجمن سینمای جوانان ایران سپرده شد که با توافق انجام شده با مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و همراهی و حمایت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیم گرفته شد دومین دوره این جشنواره در مشهد مقدس و در جوار حرم ملکوتی ثامن الحجج حضرت امام رضا (ع) برگزار شود لذا با توافقات انجام شده و طراحی آیین نامه جشنواره مراحل اجرایی پشت سرگذاشته شد و اینک به حول و قوه الهی در آستانه برگزاری این جشنواره هستیم.

سرابی: راه اندازی دبیرخانه در مشهد/ اقبال هنرمندان از جشنواره

سعید سرابی در ادامه نشست با تبریک به اهالی رسانه درباره جشنواره فیلم تسنیم گفت: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی در ادامه با بیان این نکته که جشنواره در سه زیرمجموعه فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس برگزار می شود گفت: با تلاش و اهتمام دوستان در دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران دبیرخانه جشنواره را در مشهد فعال کردیم .  با توجه به تعاملی که صورت گرفت احساس کردیم نیاز است تا در بخش فیلم در دو زیر مجموعه شامل 110 ثانیه و بخش آزاد برنامه ریزی داشته باشیم  که استقبال خوبی صورت گرفت و  در این بخش 1044اثر از هنرمندان به دبیرخانه جشنواره رسید. تعداد489 فیلم از فیلمساز، 374 قطعه عکس و 47 مجموعه عکس و 132 فیلمنامه دریافت شد که نشان از اقبال هنرمندان از جشنواره در این دوره است .

وی درباره ارایه آثار به بخش مسابقه گفت: در این دوره از جشنواره در بخش فیلم 87اثر، در بخش عکس37 عکس و یک مجموعه عکس و در بخش فیلمنامه 12 اثر به بخشهای مسابقه راه یافته و هیئت های انتخاب و داوری در سه زیر مجموعه فیلم کوتاه ، عکس و فیلمنامه آثار را ارزیابی نمودند.

سرابی: ظرفیت‌های بی نظیر استان خراسان برای فعالیت‌های تخصصی دینی

وی درباره برگزاری جشنواره در استان خراسان گفت: شهر مشهد مزین به مضجع شریف حضرت ثامن الحجج است از سوی دیگر این شهر ظرفیت‌های بی‌نظیری در خصوص فعالیت تخصصی دینی و قرآنی دارد به همین دلیل تلاش کردیم تا با پایان ماه مبارک رمضان جشنواره را از 21 مردادماه تا 25 در این شهر با حضور جمعی از هنرمندان، مقامات استانی و مدیران سازمان سینمایی در پردیس سینمایی هویزه که یکی از سالن‌های مناسب در شهر به شمار می آید برگزار نماییم. همزمان با افتتاح جشنواره گالری عکس از آثار ارسال شده به جشنواره آغاز به کار خواهد کرد.

دبیر دومین جشنواره فیلم تسنیم در ادامه گفت: با توجه به کیفیت آثار تلاش کردیم تا با همکاری دوستان در انجمن سینمای جوانان جلسات نقد و بررسی تخصصی با حضور کارشناسان برگزار کنیم و به پیشنهاد مدیرعامل انجمن تلاش می‌کنیم تا افتتاحیه جشنواره در حرم امام رضا (ع) برگزار کنیم در مراسم اختتامیه علاوه بر تجلیل و تقدیر از برگزیدگان از شخصیت‌های و صاحب نامان در این عرصه نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.

میرزاخانی: همزمان با برگزاری جشنواره توجه به ارتقاء سطح آموزشی و کیفی

در ادامه نشست هاشم میرزاخانی درباره برگزاری کارگاه‌های آموزشی همزمان با برگزاری جشنواره گفت: در تمام جشنواره‌ها تلاش ما در ارتقاء سطح آموزشی و کیفی بودیم این بار نیز با برگزاری کارگاه آموزشی تلاش کردیم تا بتوانیم در این راستا موفق عمل کنیم . همچنین هر شب آقای علی جعفری آثار را مورد بررسی قرار خواهد داد.

وی در ادامه گفت: همچنین کارگاه فیلمنامه نویسی نیز با حضور محمود سالاری عضو هیئت داوران با موضوع راهکارهای جذابیت یک فیلمنامه و راهکارهای جذابیت یک فیلمنامه با خلق شخصیت در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز چهارشنبه 23 مرداد ماه در سینما هویزه برنامه ریزی شده و در پایان این برنامه 12 فیلمنامه بخش مسابقه با حضور کلیه داوران نقد خواهند شد.

میرزاخانی: نمایش دو فیلم ملک سلیمان و ملکه

رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره در خصوص برنامه های پیش بینی شده در جشنواره اعلام کرد: علاوه بر نمایش فیلمهای بخش مسابقه در دو روز برگزاری در سینما هویزه از ساعت 18 الی 30/19 شاهد نمایش دو فیلم بلند سینمایی ملکه و ملک سلیمان خواهد بود که استفاده علاقمندان از این دو فیلم به صورت رایگان خواهد بود. قصد داشتیم فیلم‌های قرآنی را به نمایش بگذاریم که متاسفانه کمتر از انگشتان یک دست بود.

میرزاخانی: حمایت از تولیدات بعدی فیلمسازان برگزیده

وی درباره ارایه جوایز توضیح داد: جوایز امسال علاوه بر جوایز نقدی و تندیس به برگزیدگان حمایت از تولید آثار بعدی فیلمساز خواهد بود این آثار باید در جهت موضوع جشنواره باشد تا بتواند مورد حمایت قرار گیرد.

وی در خاتمه درباره موضوعات قرآنی که برای جشنواره در نظر گرفته شده است توضیح داد:قرآن به عنوان کتاب و چراغ راه برای ما اهمیت داشته است و استفاده از قرآن موقعیت ممتازی است که برای فیلمساز فراهم می‌شود سرفصل های زیادی وجود دارد که م ‌تواند هنرمند از آن بهره گیرد. در اکثر بازارهای جهانی آثار قرانی ما مورد توجه قرار گرفته است و داستان یوسف پیامبر توانسته است یکی از سریال های پرفروش سازمان صدا و سیما باشد بدون در نظر کیفیت تولید اثر می توان به این نتیجه دست یافت که آثار قرآنی دستمایه بسیار مناسبی برای هنرمندان خواهد بود که بتوانیم فرهنگ قرآنی را ترویج و گسترش دهیم.

بنابراین گزارش، هیئت انتخاب و داوران بخش فیلم این جشنواره متشکل از  سلیم غفوری، سعید مترصد و عباس صالح مدرسه ای آثار را انتخاب و با اضافه شدن محمدرضا معصوم زادگان و محمد درمنش داوری این بخش انجام شد در بخش عکس: علی قلم سیاه و سید عباس میرهاشمی و فاطمه تعمیدی همچنین در بخش فیلمنامه محمود سالاری، سید ناصر هاشم زاده و عبدالهادی صورتی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره را مورد ارزیابی و داوری قرار داده اند.

بنابراین گزارش، پوستر جشنواره در نشست خبری رونمایی است و تیزر چند دقیقه‌ای این جشنواره نیز برای حاضرین در جلسه به نمایش درآمد.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها