امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32435
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری «روزگار نو»، در ایران ما اندیشمندان و اهالی فکر با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری «روزگار نو»، در ایران ما اندیشمندان و اهالی فکر با گرایش‌ها و اختلاف‌نظرهای گوناگون حضور دارند. اما متأسفانه عمده‌ی جامعه‌ دانشگاهی و حوزوی، یا اطلاع چندانی از منظومه‌ی فکری هر اندیشمند ندارند یا اینکه با روایت‌های دست‌دومی و با واسطه -که اغلب مملو از سوءفهم و سوءبرداشت است- با اندیشمندان آشنا شده‌اند.

روزگار نو در راستای «فهم وضعیت فکری ایران معاصر» تلاش کرده است تا زمینه‌ای را فراهم کند که نمایندگان جریان‌های مختلف فکری یا شخصیت‌هایی که به عنوان متفکران معاصر مطرح هستند، در این مؤسسه حضور پیدا کرده و بی‌واسطه به ارائه‌ی تفکر خود بپردازند تا مخاطبین با شنیدن سیر فکری هر فرد و طرح پرسش‌ها و سؤالات به ظرفیت‌های هر اندیشه برای مواجهه با مسائل ایران معاصر پی ببرند.

براساس این گزارش، از 26 مردادماه، آیت‌الله سیدان برای ارائه‌ مکتب تفکیک، حجت‌الاسلام خسروپناه برای ارائه‌ مبحث نوصدرایی، حجت‌الاسلام پیروزمند برای ارائه‌ی فرهنگستان علوم اسلامی قم، سلیمان حشمت و محمد رجبی برای ارائه‌ اندیشه دکتر فردید؛ و دیگر اندیشمندان و صاحب‌نظران در مؤسسه روزگار نو حاضر خواهند شد.

همچنین درس‌گفتارهای فلسفه‌ تاریخ شیعه با حضور آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری، تاریخ سینما با حضور مسعود فراستی، فلسفه سینما با حضور سید مهدی ناظمی و متن‌خوانی «هستی و زمان» هایدگر با حضور مهدی معین‌زاده برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی www.roozegareno.net مراجعه کنند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها