امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32439
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست خبری فیلم سینمایی «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» با عنوان مردم نبض سینما را می‌گیرند ظهر امروز با حضور پوران ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست خبری فیلم سینمایی «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» با عنوان مردم نبض سینما را می‌گیرند ظهر امروز با حضور پوران درخشنده، مرتضی پورصمدی، مهین نویدی، محمدرضا دلپاک، نیما صفایی، طناز طباطبایی و شهاب حسینی در تالار اجتماعات بنیاد سینمای فارابی برگزار شد.

براساس این گزارش ژیلا صادقی مجری این نشست در ابتدا پس از یاد و خاطره عسل بدیعی و تسلیت به پوران درخشنده به مناسبت درگذشت مادرش از سید‌احمد میرعلایی مدیرعامل فارابی دعوت کرد تا توضیحاتی را در خصوص تولید این فیلم بدهد.

سید‌احمد میرعلایی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در این نشست گفت: امسال در فارابی چند فیلم تولید کردیم که یکی «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» بود و فیلم‌های خوب دیگری نظیر دربند استرداد، عملیات مهد‌کودک و گورداله هم ساخته شده است.

وی افزود: چهار سال قبل که به بنیاد سینمایی فارابی آمدیم مشکل سینما را نبودن جذابیت دیدیم و معتقدیم بودیم که فیلم به تنهایی نمی‌تواند مخاطب را راضی کند و دلیل اینکه وقتی در مورد سینما صحبت می‌کنیم با سالن‌های خالی مواجه می‌شویم نبود عنصر جذابیت است و به این نتیجه رسیدیم که سینماگران را به تزریق عنصر جذابیت در سینما دعوت کنیم چرا که عنصر گم‌شده سینما را جذابیت می‌دانستیم.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ادامه داد: امسال برای اولین بار بود که پخش‌کننده‌های خوب و فعال کشور در فارابی صف کشیده‌اند تا فیلم‌های ما را اکران کنند. البته همه می‌دانند که ساخت یک فیلم خوب به راحتی امکان‌پذیر نیست و چند سالی طول می‌کشد تا فیلم خوبی ساخته شود و خوشبختانه این اتفاق سال گذشته رخ داد و فیلم‌های خوبی ساخته‌ شده‌اند که یکی از این فیلم‌های شاخص که مورد نظر من هم است «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» بود که به عنوان یک اثر ملی و یک نگاه دینی شناخته می‌شود.

میرعلایی تأکید کرد: به اعتقاد من سینما موضوعی است که نمی‌توان مثل کتاب با آن برخورد کرد در سینما موضوعی به نام جذابیت وجود دارد و ممکن است در چند ثانیه بتوانیم مطلب خود را عنوان کنیم و فیلم خانم درخشنده باید از چند منظر مورد توجه قرار گیرد و به اعتقاد من وقتی ایشان فیلم‌نامه را می‌نوشتند به موضوعات زیادی توجه داشتند که یک یاز آنها عدم توجه والدین به اولیاء است و ایشان با این فیلم زنگ خطر بزرگی را به نام «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» در جامعه به صدا درآوردند.

وی ادامه داد: این فیلم در عین اینکه موضوع متفاوتی دارد از عنصر جذابیت هم برخوردار است. ما در فارابی تلاش کردیم  تا با تهیه‌کنندگان مختلف در تولید فیلم مشارکت کنیم و در این فیلم‌ هم خانم درخشنده با ما مشارکت دارند البته تلاش زیادی کردیم تا بتوانیم این فیلم را در اکران عید نوروزی روی پرده ببریم اما متأسفانه به عنوان یک فیلم دولتی کنار گذاشته شد اما خوشحالم در زمانی در حال اکران است که روز به روز مخاطبان رشد می‌کنند و می‌تواند به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال هم شناخته شود.

براساس این گزارش؛ در ادامه این نشست میرعلایی با توصیف فیلم‌های «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» و «جدایی نادر از سیمین» به عنوان آثار ملی و دینی گفت: در جشنواره فیلم فجر واقعا در حق «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» بی‌مهری شد اما امیدوارم با توجه به جایزه‌ای که در اکران گرفته است خستگی چندین ماه کار از تن خانم درخشنده و سازندگان این فیلم در شود.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی خاطر نشان کرد: من خودم تجربه تئاتر را دارم و یک جاهایی از این فیلم بازی شهاب  حسینی و طناز طباطبایی می‌تواند یک دانشگاه برای کسانی باشد که به بازیگری علاقه دارند و این موضوع نشان می‌دهد که یک فرد متخصص پشت دوربین ساخت این فیلم قرار داشته و خوشحالم این فیلم در دوره ما ساخته شد و باید به عنوان یک اثر ملی به «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» نگاه شود.

براساس این گزارش؛ پس از پایان صحبت‌های میرعلایی ژیلا صادقی مجری برنامه خطاب به میرعلایی گفت: ای کاش این دفاعی‌که امروز از فیلم در نشست خبری انجام دادید حداقل در زمان جشنواره فجر انجام می‌دادید تا حق «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» در داوری‌های جشنواره تضییع نشود!

انتهای پیام/ ا
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها