امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3245
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 163
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» آرش فراز امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه روابط کار و تامین اجتماعی به مناسبت هفته کارگر ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» آرش فراز امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه روابط کار و تامین اجتماعی به مناسبت هفته کارگر و کار شایسته با اشاره به تهیه و تدوین میثاق نامه حمایت ملی از کار و تأمین اجتماعی از سوی مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور اظهار داشت: یکی از رویکردهای اصلی، تاکید بر گفتمان مولفه‌های کار شایسته است و به همین منظور هفته کارگر به نام هفته کار شایسته نام‌گذاری شد.

دبیرکل مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور افزود: از نمایندگان مجلس،‌ دولت و کارفرمایان درخواست شده، تا نسبت به تدوین این سند براساس قانون برنامه چهارم و پنجم توسعه اهتمام ورزند.

وی حفظ قدرت خرید و معیشت خانوارهای کارگری، ایجاد امنیت شغلی پایدار، ارتقای شاخص‌ها و معیارهای پیشرفت و توسعه عدالت اجتماعی را اهداف اصلی توجه به این قشر دانست و گفت:‌ رفع انواع تبعیض و ارائه خدمات و پشتیبانی‌های کامل بیمه اجتماعی با الگو قرار دادن مبانی و مدل‌های مؤلفه کار شایسته از دیگر اهداف تهیه و تدوین میثاق نامه مذکور است.

فراز با تاکید بر توسعه اندیشه و فرهنگ کار و تولید با کمک رسانه‌ها بیان داشت: رسانه‌ها و خبرنگاران باید به ابعاد و اهداف برگرفته از برنامه‌های سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی بپردازند و میزان تحقق آن را بررسی کنند.

فراز خواستار حضور نمایندگان کارگران در هیات منصفه مطبوعات براساس ماده 36 قانون مطبوعات شد و گفت:‌ انتظار این است که مسئولان وزارت تعاون کار و رفاه در این باره اقدام کنند که تاکنون هیچ نماینده‌ای از این قشر در این هیات حضور نداشته است.

به گزارش فارس، انتخاب و معرفی سفیران کار و تولید از میان مدیران دولتی و کارفرمایان بخش خصوصی حامی کارگران، تقدیر از کارگران ایثار گر و خانواده‌های ایشان و ایجاد کمیته ملی کارگران نمونه با هدف حمایت از کارگران خلاق، مبتکر و مخترع از دیگر برنامه های پیش بینی شده مجمع در هفته کارگر خواهد بود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها