امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32453
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۱
تعداد بازدید: 105
ابوالفضل چمندی دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

ابوالفضل چمندی دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به حساسیت وزارت علوم، اظهار داشت: به نظر می‌رسد حساسیت وزارت علوم از این جهت بالاست که با نسل آینده کشور در ارتباط است و همچنین پیشرفت کشور در حوزه علم و فن آوری نیز به این وزارت بستگی دارد.

وی افزود: اگر وزارت علوم تحت الشعاع سیاست‌های حاشیه‌ای که بعضا در سال 78 دیده شد قرار گیرد، قطعا دولت یازدهم را زمین گیر‌ خواهد کرد و نمی‌گذارد مواضع انقلابی که رئیس جمهور در مراسم تحلیف اتخاذ کردند، محقق شود.

چمندی با تاکید بر این موضوع که وزارتخانه علوم نیاز به یک روحیه اعتدال گرایانه دارد، اظهار داشت: روحیه‌ای باید در وزارتخانه حاکم باشد که منطبق بر آرمان‌های اسلام و انقلاب باشد و در این صورت است که به پیشبرد اهداف نظام کمک خواهد کرد.

به گفته وی، اگر دانشگاه به فضای سال 76 تا 84 برگردد ما امیدی نخواهیم داشت که پیشرفت علمی کشور ادامه داشته باشد. بلکه معتقدیم موفقیت‌های گذشته نیز کمرنگ خواهد شد.

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خاطر نشان کرد: وزیر علومی که سیاسی کار و حزبی باشد فقط وزارتخانه را با چالش‌های جدی مواجه می‌کند.

وی تاکید کرد: در حقیقت وزیر علوم نباید وابستگی جناحی آن هم به صورت افراطی به گروه‌های خاصی داشته باشد. چرا که این وابستگی خصوصا به جناح خاص و کسانی که در گذشته سابقه به آشوب کشیدن فضای دانشگاه را دارند، تنها باعث وارد آمدن خسارت جبران ناپذیری به دانشگاه‌های ما می‌شود.

چمندی با انتقاد از رئیس جمهور به خاطر عدم مشورت با تشکل‌های دانشجویی در رابطه با انتخاب وزیر علوم، گفت: ما انتظار داشتیم کار گروه مشترکی بین تشکل‌های دانشجویی با رئیس جمهور یا نماینده وی برای تعیین وزیر علوم تشکیل شود. تا با مشورت به فرد مناسب برای وزارتخانه دست یابیم که این امر محقق نشد.

وی افزود: هر حوزه‌ای برای اتخاذ تصمیم با متخصصین خود مشورت می‌کند اما رئیس جمهور درباره وزارت علوم این رویه را رعایت نکرد و خلف وعده انجام داد در حالی که ما انتظار داشتیم مشورت حداقلی با دانشجویان در این باره صورت می‌گرفت.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در پایان سخنان خود با تاکید بر این موضوع که همواره دانشجویان و دانشگاهیان همراهی جدی با نظام و مردم داشتند، اظهار داشت: خواسته مردم زمانی محقق خواهد شد که مسئولین به صدای آنان گوش دهند که دانشجویان نیز صدای رسای مردم هستند و ما انتظار داریم که رئیس جمهور به نظرات دانشگاهیان اهمیت دهد چرا که ما صرفا نظرات سیاسی نمی‌دهیم بلکه منافع ملی را در نظر می‌گیریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها