امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32461
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 172
به گزارش خبرنگار حوادث فارس، مالک یک فروشگاه رنگ و تجهیزات ساختمانی با مراجعه به کلانتری 114 غیاثی به مأموران اعلام داشت توسط شخصی که مدعی خرید رنگ ...

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، مالک یک فروشگاه رنگ و تجهیزات ساختمانی با مراجعه به کلانتری 114 غیاثی به مأموران اعلام داشت توسط شخصی که مدعی خرید رنگ ساختمانی از سوی بوده و از او درخواست کرده تا برای دریافت پول به دستگاه خودپرداز مراجعه نماید، مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه 14 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
مالباخته در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در ساعت 20:30 روز ۱۵ دی ماه سال ۹۰ فردی ضمن معرفی خود به نام منوچهر رضایی , از طریق تلفنی درخواست خرید تعدادی رنگ از طریق تلفنی را کرد و به بهانه واریز پول اقدام به گرفتن شماره کارت کرد و مدعی شد که مبلغ 600 هزار تومان را به صورت علی الحساب به حساب واریز و مابقی آنرا هنگام تحویل رنگ می‌پردازد.
این شخص در ساعت ۲۱ شب همان روز مجددا با بنده تماس گرفت و گفت: مبلغ فوق را به حسابتان واریز کردم لطفا برید حسابتان را چک کنید و بنده نیز همان موقع به خودپرداز شعبه خیابان طیب مراجعه و موجودی حساب خود را کنترل کردم اما مبلغی به حساب بنده واریز نشده بود.
موضوع را به منوچهر رضایی اعلام و ایشان نیز درخواست کرد تا کارت عابربانک را به دستگاه وارد و رمزی که او میگوید وارد نمایم و من نیز رمز را وارد کردم اما پس از انجام عملیات بانکی متوجه شدم که مبلغی در حدود دو میلیون تومان از حسابم برداشت شده و این شخص به همین راحتی از من کلاهبرداری کرده است.
با آغاز رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان در اولین مرحله به بررسی تراکنش مالی شماره حسابی پرداختند که مبلغ دو میلیون تومان متعلق به مالباخته به آن واریز شده بود و از طریق آن توانستند تعداد دیگری از مالباختگانی را که به همین و شیوه در نقاط مختلف شهر تهران مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، شناسایی نمایند.
در ادامه تحقیقات و با شناسایی صاحب حساب مشخص شد که صاحب حساب نه تنها فردی به نام منوچهر رضایی نیست، بلکه حساب متعلق به یک خانم جوانی 30 ساله است.
کارآگاهان در بررسی مدارک شناسایی ارائه شده برای افتتاح حساب اطلاع پیدا کردند که تصویر استفاده شده در مدارک شناسایی ارائه شده به بانک، به هیچ عنوان شباهتی به تصویر صاحب مدارک ندارد؛ در ادامه، کارآگاهان به تحقیق از صاحب حساب پرداخته و این خانم جوان نیز پس از اطلاع از موضوع اعلام داشت که از وجود حساب فوق هیچ اطلاعی ندارد.
وی در ادامه اظهاراتش و با ارائه شکایت خود مبنی بر سرقت مدارک شناسایی عنوان داشت: چندی پیش و در داخل ایستگاه اتوبوس‌های BRT،‌ کیف حاوی مدارک شناسایی‌ام مورد سرقت قرار گرفت و من نیز بلافاصله پس از اطلاع، موضوع را از طریق کلانتری اطلاع دادم.
سرهنگ محمد اشراقی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: با توجه به سوء استفاده از مدارک شناسایی مسروقه در افتتاح حساب بانکی، دستور انتشار تصویر استفاده شده در مدارک شناسایی مسروقه از سوی مقام قضایی صادر شده است.
از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی تصویر فوق شدند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص هویت صاحب تصویر، محل سکونت و غیره این شخص را از طریق شماره تماس های 21868240 و 33190004 در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها