امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۱۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32474
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آلمانی «تسایت»، ارتش آلمان قصد دارد نیروهای نظامی این کشور را فعلا در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آلمانی «تسایت»، ارتش آلمان قصد دارد نیروهای نظامی این کشور را فعلا در افغانستان نگه دارد.

در این مورد «اولریش کریش» رئیس نیروهای مسلح آلمان به روزنامه «برلینرتسایتونگ» گفت که ارتش آلمان بر خلاف دیگر کشورها که به دنبال خروج نیروهای سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از افغانستان هستند، نیروهای خود را در افغانستان نگه خواهد داشت.

وی در عین حال گفت که وضعیت امنیت در افغانستان احتمالا وحشتناک خواهد بود. (اما) برای اینکه بتوان به بحران واکنش داد، باید از چنین نیروهایی استفاده کرد.

«میشائیل ماتس» ژنرال آلمانی نیروهای کمک و همکاری (ایساف) به روزنامه «اشتوتگارترتسایتونگ» گفت که در صورتی که حضور نیروهای آلمانی بیش از سال 2014 طولانی شود در این صورت هیچ نیروی دیگری به این کشور اعزام نمی‌شود.

عملکرد ارتش آلمان بر مشاوره دادن به نیروهای مستقر در افغانستان اعم از نظامی و آنهایی که به نیروهای پلیس آموزش می‌دهند، متمرکز خواهد شد.

این اظهارات به معنای ادامه ماموریت نظامیان آلمانی در آموزش نیروهای نظامی افغانستان خواهد بود.

این در حالی است که در مناطق بحرانی امکان حمله به نیروهای آلمانی وجود دارد.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار