امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32475
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «حازم ببلاوی» نخست وزیر مصر در گفت‌وگو با روزنامه «الرای» تاکید کرد که تنها راه بازگشت آرامش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «حازم ببلاوی» نخست وزیر مصر در گفت‌وگو با روزنامه «الرای» تاکید کرد که تنها راه بازگشت آرامش به کشور مقابله با دعوت به خشونت و تروریسم است.

ببلاوی تصریح کرد که دولت مصر اجازه نخواهد داد وضعیت کنونی کشور ادامه یابد تا به سوی جنگ داخلی و پرتگاه‌های خطرناک برود.

نخست وزیر دولت موقت مصر افزود: ‌در همین زمینه به وزیر کشور دستور داده شده تا تمام اقدامات لازم را برای پایان اعتراضات در میادین رابعه العدویه و النهضه به کار گیرد.

وی اظهار داشت که بر اساس قانون و قانون اساسی باید از جان شهروندان حفاظت کرد و تنها در این شرایط امنیت ملی تامین می‌شود.

ببلاوی با محکوم کردن حمله طرفداران محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده به شهرک رسانه‌ای در قاهره، تصریح کرد که نهادهای دولتی دارای شان هستند و باید به آنها احترام گذاشت، هیچ کسی اجازه نخواهد داشت به آنها حمله کند.

روز جمعه طرفداران مرسی پس از تظاهرات در میدان رابعه العدویه به سوی شهرک رسانه‌ای حرکت کردند که این تظاهرات با دخالت طرفداران شورای نظامی و نیروهای پلیس به خشونت کشیده شد.

نخست وزیر دولت موقت مصر با بیان اینکه اقتصاد بدون بازگشت امنیت و آرامش به خیابان‌ها بهبود نمی‌یابد، گفت: ‌بخش مهمی از سرمایه‌های اقتصادی منتظر بازگشت ثبات هستند و این درحالی است که مدت زیادی از رکود اقتصاد مصر می‌گذرد.

هزاران نفر از طرفداران مرسی با وجود اینکه یک ماه از برکناری وی توسط ارتش می‌گذرد به اعتراضات خیابانی برای آزادی رئیس جمهور برکنار شده ادامه می‌دهند.

معترضان خواستار آزادی رئیس جمهور قانونی مصر و برکناری دولت مورد حمایت ارتش هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها