امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32479
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 201
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جدیدترین کتاب انتشارات الهدی با عنوان «نامه‌ای سرگشاده به فرهنگیان اروپا» به تحلیل رفتار غرب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جدیدترین کتاب انتشارات الهدی با عنوان «نامه‌ای سرگشاده به فرهنگیان اروپا» به تحلیل رفتار غرب در دوران مدرنیسم با جوامع اسلامی پرداخته است.

نویسنده در پیشگفتار با تاکید بر این‌که دایره تجاوزگری غرب بسیار گسترده‌تر از اشغال و جنگ نظامی است، موضع‌گیری نسبت به اسرائیل را هسته اصلی اختلاف میان عرب‌ها و مسلمانان با غرب می‌داند و می‌نویسد: «غرب، عرب‌ها را تهدیدکننده‌ منافع خود می‌پندارد و اسرائیل را دژ مقابل آنان برای دفاع از این منافع به حساب می‌آورد، در حالی که عرب‌ها اسرائیل را دشمن نژاد خود دانسته که غرب آن را پدید آورده است و پیوسته او را پشتیبانی کرده و با ابزار‌های نیرومندی آن را تقویت می‌کند.»

هرماسی سپس، کشور‌های عربی را سرسپرده و وابسته به دولت‌های غربی می‌داند که امکان تهدید منافع غرب را ندارند. ولی تهدیدات تروریستی گاه بیگاه را که اروپا از سوی عرب‌زبانان با آن مواجه است، دستاورد تروریسم صهیونیستی قلمداد می‌کند و ادامه می‌دهد: «در مقابل، اسرائیل همان دست پخت غرب استعمارگر و پایگاه اصلی آمریکا در منطقه، سرزمین عربی را اشغال کرده و همه‌ی تصمیم‌های بین‌المللی را که اسرائیل را وادار به بازسپاری این سرزمین به صاحبان آن می‌کند، نپذیرفته و نه تنها ارتکاب جنایات جنگی و کشتار در حق فلسطینیان را ادامه می‌دهد، بلکه با کمال خونسردی اقدام به جنایت تروریستی علیه متحدان با اهالی غزه می‌کند.»

«نامه‌ای سرگشاده به فرهنگیان اروپا» در بخش‌های «اروپا و مصیبت فلسطین»، «یهودیان در جامعه‌ی عربی_ اسلامی»، «مسئولیت اروپا در تولید قضیه‌ی اسرائیل»، «مسئولیت اروپا در خصوص غصب فلسطین» و «چهره‌ دیگر مدرنیسم غربی» گردآمده است.

نویسنده در قالب 136 صفحه به زمینه‌های پیدایش صهیونیزم، رژیم صهیونیستی و نقش غرب در پیدایش این رژیم پرداخته و رفتار غرب در دوران مدرنیسم را با جوامع اسلامی به نقد کشیده است.

مسعود فکری  به عنوان مترجم «نامه‌ای سرگشاده به فرهنگیان اروپا»،  ترجمه این کتاب را امکانی مفید و موثر برای برقراری پیوند فرهنگی و انتقال دیدگاه‌ها میان اندیشمندان جامعه ایران و عرب می‌داند.

پدید آوردن مساله‌ی یهود، تبعیض و ظلم به یهود در اروپا، نازیسم و ستم به یهودیان، صهیونیسم‌سازی مدرنیسم و جهان‌بودگی مدرنیسم برخی از مباحثی‌اند که در قالب کتاب «نامه‌ای سرگشاده به فرهنگیان اروپا» مطرح شده‌اند.

در مبحثی با عنوان «نازیسم و ستم به یهودیان» می‌خوانیم: « قابل توجه آنکه صهیونیستها و نازیها غالباً در یک موضع نسبت به آینده ی اقلیت یهود در آلمان قرار گرفتند. زمانی که نازیها مأموریت حل مشکل یهود را از طریق بیرون کردن یهودیان یا پاکسازی نژادی آنان هدف اصلی خود قرار دادند، صهیونیست ها دشمنی با یهود را در آلمان پدیده‌ای آشکار و سودمند که فرصت گسترش پایگاه جنبش و افزایش مهاجرت یهود به فلسطین را در پی داشت، یافتند.»

کتاب «نامه‌ای سرگشاده به فرهنگیان اروپا» را موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات الهدی به سفارش مرکز مطالعات فرهنگی- بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با شمارگان  هزار نسخه در 136 صفحه و قطع رقعی و به بهای 10‌هزار تومان به چاپ رسانده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها