امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32487
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 247
حجت‌الاسلام «سیدمحمد کاظم موسوی»، رئیس کمیته طرح تربیت حافظان قرآن در سازمان اوقاف و امورخیریه، در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری ...

حجت‌الاسلام «سیدمحمد کاظم موسوی»، رئیس کمیته طرح تربیت حافظان قرآن در سازمان اوقاف و امورخیریه، در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از نام‌نویسی 56 هزار و 700 نفر در دور دوم طرح تربیت حافظان قرآن خبر داد و گفت: دور دوم طرح تربیت حافظان قرآن به صورت رسمی از ابتدای خردادماه 1392 آغاز شد که تا روز شنبه 12 مردادماه تعداد 56 هزار و 700 نفر در دور دوم این طرح نام‌نویسی کرده‌اند.

آغاز طرح از ابتدای خرداد‌ماه 1392

موسوی از آغاز دوره‌های آموزشی از اول تیر‌ماه خبر داد و گفت: دور دوم طرح از روز 14 اردیبهشت‌ماه یعنی درست یک روز پس از آزمون دور قبل آغاز شد اما به صورت رسمی کار از ابتدای خردادماه کلید خورد، همچنین دوره‌های آموزشی دور دوم طرح از ابتدای تیر‌ماه 1392 آغاز شده است.

شرکت بیش از 290 هزار نفر در دو دوره برگزاری طرح

وی افراد ثبت‌نامی امسال را جدا از شرکت‌کنندگان سال گذشته بیان کرد و گفت: سال گذشته 238 هزار نفر در طرح نام‌نویسی کرده‌اند و اسامی ثبت‌نام شدگان امسال با سال گذشته متفاوت است، یعنی در مجموع بیش از 290 هزار نفر در دور‌های اول و دوم طرح ثبت‌نام کرده‌اند.

چاپ بیش از 150 هزار جلد کتاب حفظ موضوعی قرآن کریم

موسوی از چاپ 150 هزار جلد کتاب حفظ موضوعی خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 150 هزار جلد کتاب حفظ موضوعی چاپ و به استان‌ها ارسال شده است.

وی در خصوص دوره‌های آموزش مجازی حفظ قرآن اظهار داشت: افرادی که در دوره‌های حضوری شرکت کرده‌اند همواره مورد پاسخ و پرسش اساتید قرار می‌گیرند اما به جهت ارزیابی بهتر شرکت‌کنندگان در دوره‌های حفظ مجازی در طول سال و به صورت مقطعی 4 بار از آنها آزمون به عمل می‌آید که آخرین آزمون آنها بعد از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

نام‌نویسی 4 هزار و 700 نفر در دوره‌های حفظ مجازی

موسوی از نام‌نویسی حدود 4 هزار و 700 نفر در دوره‌های حفظ مجازی خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 4 هزار و 700 نفر در دوره‌های حفظ مجازی نام‌نویسی کرده‌اند اما متأسفانه به دلیل مشکلات مالی دوره‌های آنان را به سختی برگزار می‌کنیم.

تربیت 516 مربی حفظ در مرکز تربیت مربی قم

رئیس کمیته طرح تربیت حافظان سازمان اوقاف از تربیت 516 مربی در سال 92 خبر داد و گفت: از ابتدای سال 1392 حدود 516 مربی حفظ قرآن در مرکز تربیت مربی شهر قم تربیت شده‌اند و به دلیل استقبال علاقه‌مندان و آماده بودن فضا این دوره‌ها در ماه مبارک رمضان ادامه پیدا کرد، البته در ماه رمضان دوره‌ها را 12 روزه برگزار کردیم تا شهرستانی‌ها هم بتوانند شرکت کنند، همچنین سال گذشته حدود یک هزار مربی در این مرکز تربیت شدند.

حفظ هر جزء قرآن 100 هزار تومان هزینه دارد

وی در خصوص هزینه‌های برگزاری این طرح گفت: حفظ هر جزء از قرآن کریم حدود 100 هزار تومان هزینه دارد که این عدد برای ما غیرقابل دسترسی است، اما با وجود مشکلات فراوان کار تعطیل نشده و دوره‌ها برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار