امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32488
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 197
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سومین نمایشگاه از مجموعه نمایشگاه‌های «منتظر بصیر» به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سومین نمایشگاه از مجموعه نمایشگاه‌های «منتظر بصیر» به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان تهران و با همکاری فرهنگسرای انقلاب با عنوان «ایستاده در طوفان» با محوریت شهید مشروطیت، شیخ فضل‌الله نوری برگزار می‌شود.

این نمایشگاه در قالب بیش از 40 تاریخ نگاره، به مرور مجاهدت‌های شیخ فضل‌الله نوری در مسیر تأسیس عدالتخانه تا مشروطه و مشروعه با رویکرد نقش شیخ در مبارزات مردم برای تأسیس عدالتخانه، نقش انگلیس در تغییر خواست مردم و تلاش‌های این شهید برای مشروعه ماندن مشروطه می‌پردازد.

بر اساس این گزارش، مراسم اختتامیه این نمایشگاه و آیین نکوداشت شیخ فضل‌الله نوری بیست و سوم مرداد همزمان با روز مقاومت اسلامی در نگارخانه فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه غیر از روزهای تعطیل از ساعت 9 تا 18 به نشانی بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع پل کمیل، ابتدای کمیل شرقی مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 9-55419057  تماس بگیرند.

به گزارش فارس، شیخ فضل‌الله نوری از نخستین عالمان اسلامی بود که به نقشه استعمار در جهت اسلام‌ ز‌دایی و جایگزین کردن حکومت لائیک تحت پوشش مشروطه و قانون اساسی پی ‌برد و کوشش کرد تا اجازه ندهد ملی‌گرایی به جای اسلام‌گرایی بنشیند و به نام آزادی و دموکراسی‌، بی‌بند و باری غربی در جامعه اسلامی حاکم شود، این شهید راه آزادی در دهم مرداد 1288 هجری شمسی به شهادت رسید.

در ادامه تصاویری از تابلو مقاله‌های سومین نمایشگاه منتظر بصیر می‌آید:
 


     
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها