امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32491
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 187
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتشارات سوره مهر به زودی مجموعه 5 جلدی «با ادبها» به قلم زهرا زواریان را برای گروه سنی (ج) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتشارات سوره مهر به زودی مجموعه 5 جلدی «با ادبها» به قلم زهرا زواریان را برای گروه سنی (ج) روانه بازار کتاب می کند.

زهرا زواریان گفت: این آثار از مجموعه کتاب‌های پروژه ادبی «زندگی معصومین» است که به سفارش دفتر ادبیات کودک و نوجوان تهیه شده و در آینده نزدیک از سوی انتشارات «سوره مهر» منتشر می‌شود.
وی با اعلام این که نگارش این آثار چند ماه گذشته به پایان رسیده، افزود: «با ادبها» در قالب مستند داستانی رابطه عاطفی 5 امام معصوم حضرت علی ،  امام حسین ،امام سجاد ،  امام حسن عسگری و امام رضا علیهم السلام  با حیوانات را به تصویر می کشد. برخوردامام علی علیه السلام با شیر، حمایت امام رضا از آهو ، رابطه عاطفی امام حسین علیه السلام با اسبش و ..
این نویسنده گفت: با وجود حرف‌ها ی بسیاری که درخصوص ائمه اطهار(ع) شنیده می شود،متاسفانه آثار خوب درباره آنها به‌ویژه درخصوص برخی از امامان(ع) بسیار اندک است؛ من در این مجموعه ها همه تلاشم را کردم تا با فضا سازی مناسب و استفاده از فرم و زبان کودکانه قصه را برای مخاطبان خود خواندنی تر کنم.

به گفته وی قصه نوشتن از زندگی معصومین علیه السلام آسان نیست، دست نویسنده باز نیست  و همه اطلاعات باید مستند باشد ، حالا اگر بخواهید برای کودکان قصه بنویسید سختی کار دو برابر می شود چرا که قصه علاوه بر باور پذیری و نثر خوب باید ماجراهای زیاد داشته باشد تا بتواند کشش داستانی برای مخاطبان خود ایجاد کند.
زواریان گفت:  همواره در نگارش زندگی ائمه  تلاش کردم چه به مخاطب کودک و چه بزرگسال نشان بدهم این شخصیت ها به هیچ وجه انتزاعی نبودند، مثل همه ما زندگی می کردند و تنها تفاوتشان در  قدرت های فوق العاده و ظرفیت روحی و شایستگی های معنوی آن هاست. شاید به همین سبب موضوع حیوانات را برای قصه های جدیدم انتخاب کردم ،  حیوانات همیشه برای بچه ها جذاب هستند و معتقدم دست مایه قرار دادن این سوژه به باور پذیر شدن قصه و شناخت بیشتر ائمه در ذهن کودکان کمک می کند و اشتیاقی در قلب آن ها نسبت به ائمه اطهار به وجود می آورد.

وی افزود: همواره در زندگی شخصی و کار نوشتن از کلیشه فراری بودم و هستم ، کلیشه بزرگترین دشمن حقیقت است، اگر شما حرف حقی هم بخواهید بگویید وقتی به فرم و شکل کلیشه در می آید کاملا نتیجه عکس می دهد و ضد حقیقت عمل می کند ، بنا بر این در این آثار هم تلاش کردم از حرف های کلیشه پرهیز کنم و امیدوارم در این کار موفق بوده باشم، به عنوان مثال ما امام حسین را همواره در صحنه جنگ و کربلا توصیف کردیم رابطه عاطفی این حضرت با اسبش به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته، من پس از پژوهش بسیار این دست سوژه ها را انتخاب کردم ، سوژه هایی که به اعتقاد خودم ضد کلیشه هایی است که ما امروز با آن ها درگیر هستیم.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها