امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32515
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 71
عطاءالله حکیمی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

عطاءالله حکیمی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به معرفی کابینه پیشنهادی دولت به مجلس، گفت: دولت باید اجازه بدهد مجلس با فراغ بال و آرامش خاطر بیشتر و بدون لابی گری‌های مشکوک و سفرهای رنگین نسبت به احراز صلاحیت وزرای پیشنهادی اقدام کند.

وی با بیان اینکه از صبح امروز حرکات مشکوکی در مجلس آغاز شده است، افزود: در پی این حرکات مشکوک و شائبه‌‌های احتمالی، گروهی از نمایندگان عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصمیم به تشکیل کمیته‌ای برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی از طریق بررسی سلامت اقتصادی، اخلاقی، سیاسی و امنیتی گرفته‌اند و این کمیته در مجلس تشکیل شده است.

حکیمی در پاسخ به این سؤال که کمیته بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی چگونه صلاحیت‌ وزرا را بررسی خواهد کرد، افزود: تصمیم داریم که برای تک تک وزرا، از منابع چهارگانه و دیگر نهادی ذی‌صلاح از قبیل شورای نگهبان استعلام کنیم تا اطلاعات کامل و دقیق درباره وزرا کسب و سپس آنرا در اختیار نمایندگان و مردم قرار دهیم.

حکیمی با بیان اینکه با باهوشی رئیس‌جمهور زمان زیادی برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی باقی‌نمانده است، افزود: در صورتی که بعد از استعلام‌ها، صلاحیت هر وزیر احراز شود برای رای اعتماد به او تلاش خواهیم کرد.

نماینده مردم رودبار گفت: این کمیته در راستای شائبه‌های مطرح درباره فعالیت برخی وزرای پیشنهادی در ستاد فتنه 88 و عدم سلامت اقتصادی و فرهنگی برای وزرای پیشنهادی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس سوگند خورده‌اند که پاسدار قانون اساسی و حقوق مردم باشند، گفت: نماینده مجلس جز با مردم، نظام و مقام معظم رهبری با هیچ فرد یا گروه خاصی عقد اخوت نبسته است.

حکیمی خطاب به کسانی که به گفته وی امروز از فتنه‌گران حمایت می‌کنند گفت که نمایندگان مردم به سوگند خود به قرآن پایبند هستند.

نماینده مردم رودبار در پایان خطاب به نمایندگان گفت: دشمنان نظام انقلاب به دنبال اتهام زنی هستند پس بهتر است هیچ نماینده‌ای این روزها در جلساتی که ممکن است در بیرون از مجلس تشکیل می‌شود، شرکت نکنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار