امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32522
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران در دیدار اکتای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران در دیدار اکتای اسراف رییس مجلس جمهوری آذربایجان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار گسترش و توسعه هر چه بیشتر روابط با همه کشورها بویژه کشورهای همسایه است.

روحانی با اشاره به ظرفیت‌های خوب فرهنگی، تاریخی و منطقه‌ای بین دو کشور تاکید کرد: همکاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان می‌تواند در توسعه و تحکیم روابط دو کشور و سایر کشورهای منطقه مؤثر باشد و زمینه‌های تعامل و همکاری‌های بیشتر منطقه‌ای را بوجود آورد.

رییس‌جمهوری اسلامی ایران در ادامه همچنین به روابط خوب پارلمانی دو کشور اشاره کرد و گفت: مطمئن هستیم این تعامل خوب در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی می‌تواند اهداف مشترک را دنبال و منشأ خیر و برکت برای ملت‌ها و دولت‌های ایران و جمهوری آذربایجان شود.

روحانی از حضور مقامات جمهوری آذربایجان در مراسم تحلیف ابراز قدردانی کرد.

رییس مجلس جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام‌های گرم و صمیمانه رییس‌جمهور، دولت و ملت جمهوری آذربایجان گفت: جمهوری آذربایجان معتقد است، جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای مهم خاورمیانه است و همواره خواستار توسعه و تحکیم روابط در تمامی عرصه‌ها با این کشور هستیم.

وی با اشاره به روابط خوب پارلمانی دو کشور افزود: مجلس جمهوری آذربایجان به نوبه خود از همکاری‌های دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی دو کشور برای دستیابی به اهدفا مشترک همواره حمایت و پشتیبانی می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها