امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32524
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس،  سردار مؤمنی در جلسه هماهنگی تمهیدات ترافیکی عید سعید فطر و طرح تابستانه که با حضور دستگاه های دخیل در امر ترافیک ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس،  سردار مؤمنی در جلسه هماهنگی تمهیدات ترافیکی عید سعید فطر و طرح تابستانه که با حضور دستگاه های دخیل در امر ترافیک برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه هماهنگی‌های لازم بین پلیس، شهرداری و دستگاه‌های امدادی به منظور برگزاری هرچه باشکوهتر نماز عید فطر انجام شده است.
وی افزود: همچنین با توجه به گرمای تابستان مقرر شد محدودیت‌ها در این روز به کمترین حد ممکن برسد تا نمازگزاران مسافت کمتری را برای رسیدن به مصلاها به منظور برگزاری نماز عید فطر طی کنند.
رئیس پلیس راهور ناجا در ادامه از اجرای مرحله دوم طرح تابستانه از روز چهارشنبه (16 مردادماه) تا دوم مهر ماه خبر داد و افزود: در این طرح 45 هزار مأمور پلیس در قالب گشت های خودرویی، موتوری و پیاده به همراه 30 فروند بالگرد حضور خواهند داشت.
وی با اشاره به افزایش 4 درصدی تصادفات از ساعت 20 الی 24 شب، گفت: به منظور پیشگیری از تصادفات، کلیه دستگاه های دخیل در امر ترافیک شامل پلیس، امدادی، راهداری و غیره ملزم هستند علاوه بر افزایش نیروهای خود تا ساعت 24 شب ضمن استقرار در محل های تعیین شده، چراغ های گردان خود را روشن بگذارند اما از ساعت 24 به بعد طبق روال انجام وظیفه کنند. 
به گفته سردار مؤمنی، 70 درصد تصادفات از ساعت 12 ظهر تا 24 شب رخ می دهد.
این مقام انتظامی به افزایش تصادفات رانندگی در استان خراسان جنوبی طی دوسال گذشته اشاره کرد و افزود: علی رغم کاهش تصادفات و تلفات سوانح رانندگی در کل کشور، میزان تصادفات در این استان بسیار نگران کننده است، لذا به منظور بررسی علل تصادفات رانندگی، تیمی از کارشناسان دستگاه های اجرایی به این استان اعزام شوند.
سردار مومنی با اشاره به کاهش تصادفات در کل کشور، از افزایش میزان تصادفات در استان های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، مرکزی، کرمان خبرداد و گفت: کلیه دستگاه‌های اجرایی ملزم هستند تا به صورت مشترک، بررسی و علت افزایش تصادفات را در این پنج استان در دستور کار خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه در سه ماهه اول سال جاری علی‌رغم برخی پیش‌بینی‌ها مبنی بر افزایش تصادفات به دلیل همکاری و مشارکت مسئولان و مردم شاهد کاهش تصادفات بوده‌ایم، گفت: امیدوارم در این یک و نیم ماه از فرصت باقیمانده از تعطیلات این کاهش تصادفات تداوم داشته باشد.
رئیس پلیس راهور ناجا از افزایش صددرصدی سفرها در شهریورماه امسال خبر داد و گفت: بر طبق پیش بینی‌ها، در طول مرحله دوم طرح تابستانه، پس از ماه مبارک رمضان و در تعطیلات عید فطر و نیز 15 روز آخر شهریورماه، شاهد افزایش سفرها خواهیم بود. 
این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به افزایش 11 درصدی حجم تردد در کشور طی سه ماهه امسال، گفت: خوشبختانه با مشارکت و همراهی سازمان‌ها و مردم، میزان تصادفات و تلفات سوانح رانندگی 6 درصد کاهش پیدا کرده است.
سردار مومنی از سبقت و سرعت غیرمجاز به عنوان خط قرمزهای پلیس در دور دوم سفرهای تابستانه نام برد و گفت: این دو عامل، بیش از 50 درصد تصادفات فوتی و جرحی کشور را به خود اختصاص داده است.
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه خوشبختانه در سال‌جاری، تصادفات حمل و نقل بار و مسافر کاهش داشته است به اتخاذ تمهیدات ویژه برای سامانه حمل و نقل بار و مسافر اشاره کرد و گفت: احتمالاً از فردا دو اقدام ویژه کلید می خورد که بر اساس آن با استقرار پلیس در پایانه‌ها، نسبت به کنترل خروجی آن اقدام کرده و همچنین خودروهای حمل و نقل بار و مسافر از لحاظ معاینه فنی، ایمنی و سلامت مورد بررسی قرار می‌گیرند اما لازم به ذکر است که داشتن معاینه فنی، مانعی برای کنترل نیست.
وی تصریح کرد: هر تصادف فوت و جرحی حمل و نقل مسافری موجب خواهد شد که دفترچه آنان به مدت یک سال توقیف شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها