امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32525
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تهرانی دوست، درخصوص پروژه‌های مهم در دست اقدام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تهرانی دوست، درخصوص پروژه‌های مهم در دست اقدام بیمارستان روزبه، پروژه احداث و توسعه اورژانس را یکی از مهمترین پروژه‌های مهم در یک سال و نیم اخیر عنوان کرد و افزود: این پروژه با مساعدت و تأمین اعتبار وزارت بهداشت و همت مسئولان دانشگاه در یک ساختمان 5 طبقه در حال احداث است که امیدواریم امسال به بهره برداری برسد.

رئیس بیمارستان روزبه، با بیان اینکه از 6 سال قبل اورژانس فعلی این بیمارستان توسعه و بهبود یافته است، گفت: به دلیل افزایش بیماران سوء مصرف مواد و اختلالات روانپزشکی ناشی از مصرف مواد و با توجه به اینکه اورژانس روانپزشکی بیمارستان روزبه تنها مرکز ارائه خدمات به نهادهای خدماتی، انتظامی و پزشکی در زمینه ارجاع بیماران روانپزشکی است.

وی افزود: این مرکز با کمبود تخت بستری مواجه است و با راه اندازی این پروژه می توانیم کمک موثری به مراجعان اورژانس داشته باشیم.

وی افزود: بخشی از فضای فیزیکی این پروژه به اورژانس، کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی و بخشهای بستری کوتاه مدت با ظرفیت 25 تخت با شرایط استاندارد روانپزشکی و کنترل بیماران با قابلیتهای لازم اختصاص اختصاص دارد.

تهرانی دوست، بخشهای بعدی فضای فیزیکی این پروژه را اختصاص به فضاهای آموزشی، کتابخانه و کلاسهای آموزشی دانست و افزود: این فضا در روند ارتقا فعالیتهای آموزشی تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس بیمارستان روزبه، به بیان پروژه دیگر پرداخت و گفت: پروژه دیگر ایجاد فضایی به منظور ایجاد آزمایشگاه روانپزشکی ژنتیک است که تجهیزات آن آماده سازی شده و یک هیئت علمی با تجربه و متخصص در این زمینه همکاری می کند.

به گفته وی راه‌اندازی این فضا امکان انجام آزمایش تخصصی ژنتیک در بیماران به منظور تشخیص مواد مورد نیاز و انجام فعالیتهای پژوهشی حائز اهمیت است.

وی، به روند بازسازی بخشهای درمانی این مرکز از سه سال قبل اشاره کرد و گفت: در بعضی از بخشهای این مرکز با توجه به استانداردها شرایط مطلوبتری ایجاد شد و این روند در سه بخش دیگر بیمارستان نیاز به بازسازی دارد و در صورت تأمین اعتبار تا بازسازی آخر امسال انجام خواهد شد.

تهرانی دوست، فضاسازی محوطه بیمارستان روزبه را با اهمیت خواند و افزود: با توجه به اینکه بیماران اعصاب و روان در مدت طولانی تری نسبت به بیماران جسمی در بیمارستان بستری می شوند، ایجاد محوطه و فضای سبز در روحیه این بیماران موثر است که با همت مدیریت بیمارستان و مساعدت شهرداری منطقه در جهت بهینه محوطه باز بیمارستان اقداماتی انجام شدو فضایی برای استراحت و ورزش بیماران فراهم شد.

رئیس بیمارستان روزبه، از برنامه ‌ای آتی بیمارستان روزبه خبر داد و گفت: دو برنامه عمده در دست اجرا داریم که نیاز به تامین اعتبار است و آن توسعه فضای فیزیکی مرکز تحقیقات فعلی بیمارستان می باشد که با  توسعه این فضا، مراکز تحقیقاتی، آزمایشگاههای تحقیقاتی، فضای آموزشی و پاویون دستیاران نیز به این فضا انتقال داده خواهد شد.
وی، به توسعه فعالیتهای آموزشی بیمارستان و گروه روانپزشکی اشاره کرد و اجرای برنامه فلوشیپ روان درمانی را از اهم برنامه ها در سال جاری عنوان کرد و افزود: برنامه های روان درمانی از سالهای قبل فعالتر بوده و فضا و تجهیزات آن فراهم شده که با راه اندازی فلوشیپ روان درمانی امیدواریم این برنامه موجب ارتقا جایگاه آموزشی، پژوهشی ودرمانی این بیمارستان شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها