امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3253
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 145
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل نظارت فنی بیمه مرکزی اعلام کرد: به منظور تشویق ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل نظارت فنی بیمه مرکزی اعلام کرد: به منظور تشویق دارندگان وسیله نقلیه به رعایت اصول ایمنی در رانندگی، برای وسایل نقلیه‌ای که در طول دوره بیمه‌نامه خود خسارتی وارد نمی‌کنند، در سال دوم 10 درصد و در سال‌های بعد متناسب با تعداد سال‌هایی که خسارت نداشته‌اند تا 70 درصد تخفیف در حق بیمه محاسبه می شود.

مفید امینی افزود: از دارندگان وسایل نقلیه‌ای که در طول دوره بیمه‌نامه خود خسارت مالی و یا صدمه بدنی وارد کنند، بر اساس نوع و تعداد خسارت برای بیمه‌نامه بعدی از 10 درصد تا 100 درصد بیشتر از کسانی که خسارتی نداشته‌اند، حق بیمه دریافت خواهد شد.

وی ادامه داد: درصد تخفیف حق بیمه بابت عدم خسارت و یا افزایش حق بیمه بابت خسارت‌های دارندگان وسایل نقلیه، در آیین‌نامه اجرایی قانون بیمه شخص ثالث پیش‌بینی شده و شرکت‌های بیمه موظف به اعمال آن هستند.

مدیرکل نظارت فنی بیمه مرکزی با تأکید بر اهمیت رعایت اصول ایمنی و مقررات راهنمایی و رانندگی یادآور شد: شرکت‌های بیمه موظف شده‌اند که هنگام صدور بیمه‌نامه، متناسب با تعداد تخلفات حادثه‌ساز وسیله نقلیه که پلیس اعلام می کند، دو تا 16 درصد به حق بیمه شخص ثالث اضافه کنند.

بر اساس این گزارش، مراکز صدور بیمه‌نامه شخص ثالث باید جدول حق بیمه سالانه بیمه قانونی شخص ثالث انواع وسایل نقلیه را برای تعهدات بدنی دیه یکصد و پنجاه و دو میلیون تومان و تعهدات مالی سه میلیون و هشتصد هزار تومان و توضیحات مربوط به آن را در محل صدور بیمه نامه در دید متقاضیان قرار دهند.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها