امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32530
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار حوادث فارس در روز 27 بهمن سال 91 فردی با مراجعه به کلانتری 117 جوادیه راه آهن اعلام کرد که در منطقه جوادیه راه آهن -  ده متری اول، ...

به گزارش خبرنگار حوادث فارس در روز 27 بهمن سال 91 فردی با مراجعه به کلانتری 117 جوادیه راه آهن اعلام کرد که در منطقه جوادیه راه آهن -  ده متری اول، دو نفر موتورسوار اقدام به قاپیدن کیف دستی حاوی یک رشته گردنبند طلای متعلق به همسرش بهمراه 500 هزار تومان وجه نقد داخل کیف کرده و متواری شده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کیف قاپی و به دستور شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در حال بازگشت از مراسم عروسی یکی از بستگان بودیم؛ پس از خروج از تالار، همسرم طلاهایش را به من داد و من نیز آنها را در داخل کیف دستی گذاشتم؛ بهمراه دیگر اعضای خانواده قصد عبور از خیابان را داشتیم که ناگهان یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین از کنار من عبور کرد و سرنشین عقب آن، در یک لحظه اقدام به کشیدن کیف دستی از دستم نمود و بلافاصله پس از سرقت کیف حاوی رشته گردنبند، مدارک شناسایی، چندین کارت عابر بانک، مدارک شناسایی، گوشی تلفن همراه و 500 هزار تومان وجه نقد، از محل متواری شدند.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با بررسی سرقت‌های مشابه انجام شده و چهره نگاری های بعمل آمده اطمینان پیدا کردند که تمامی سرقت ها توسط یک گروه از سارقین و به صورت کاملا حرفه ای انجام شده، بگونه‌ای که بسیاری از مالباختگان پس از خروج از مراکز تجاری و شعبات بانکی محدوده بازار تهران مورد سرقت قرار گرفته بودند.

با توجه به شیوه و شگرد سارقین در شناسایی مالباختگان و سرقت اموال و وجوه نقد از آنها، کارآگاهان به بررسی تصاویر دوربین های مداربسته بانکی مراکز تجاری و شعبات بانکی محل تردد مالباختگان پرداخته و در سلسله اقدامات خود موفق به شناسایی تصویر یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه کیف قاپی به نام سعید 23 ساله شدند.
با شناسایی سعید به عنوان یکی از اعضای گروه و در حالیکه وی آخرین بار و پس از آزادی از زندان متواری شده بود، سرانجام وی توسط کارآگاهان پایگاه هفتم دستگیر و در تحقیقات اولیه دو عضو دیگر گروه به نام‌های رسول 24 ساله و نادر 33 ساله را معرفی کرد.

در ادامه تحقیقات و با شناسایی محل تردد متهمان در قهوه خانه‌ای در منطقه جوادیه راه آهن، این محل تحت مراقبت های پلیسی قرار گرفت اما مشخص شد که رسول و نادر، پس از اطلاع از دستگیری سعید از این محل متواری شده اند.

اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه متهمان و دستگیری دو عضو دیگر گروه ادامه داشت تا اینکه با ثبت مشخصات متهمان در سیستم جامع پلیس، کارآگاهان پایگاه هفتم آگاهی اطلاع پیدا کردند که رسول در حین کیف قاپی دستگیر شده است.

بلافاصله رسول به پایگاه هفتم منتقل و در تحقیقات مخفیگاه سرکرده گروه را در منطقه اتابک معرفی کرد؛ با شناسایی مخفیگاه نادر در منطقه اتابک، این محل تحت مراقبت های پلیسی قرار گرفت و نادر نیز در اواخر تیرماه دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر با اشاره به سوابق متعدد متهمان در ارتکاب جرایم مختلف کیف قاپی، موادمخدر و سرقت منزل، گفت: هر سه متهم پرونده از مجرمان سابقه داری هستند که بارها به اتهام جرایم مختلف دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

سرهنگ فرد با اشاره به اعترافات متهمان گفت:  متهمان پس از دستگیری صراحتا به دهها فقره کیف قاپی و گردنبندقاپی در محدوده بازار، نازی آباد، جوادیه راه آهن، راه آهن، مولوی و غیره اعتراف داشته‌اند که با بررسی شکایات مشابه، تاکنون تعدادی از مالباختگان شناسایی، به پایگاه هفتم دعوت و متهمان را مورد شناسایی قرار دادند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها