امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32539
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، آمریکا بار دیگر درباره ادامه طرح خط لوله گاز ایران به پاکستان هشدار ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، آمریکا بار دیگر درباره ادامه طرح خط لوله گاز ایران به پاکستان هشدار داد.

«نواز شریف» نخست‌وزیر پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد که واشنگتن بار دیگر به مقامات این کشور هشدار داده است که پروژه خط لوله گاز صلح می‌تواند باعث وضع تحریم‌هایی برضد اسلام‌آباد شود.

نخست وزیر پاکستان تأکید کرد: آمریکا تهدید کرده اگر پاکستان پروژه واردات گاز از ایران را ادامه دهد این کشور را تحریم خواهد کرد و بنابراین از هر نظر باید برای مقابله با تحریم‌ها آماده باشیم.

این در حالی است که «احمد چودری» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان 2 روز پیش اعلام کرده بود که دولت این کشور یک نامه غیررسمی برای «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در مورد خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان ارسال کرده است.

در این نامه، اسلام‌آباد به واشنگتن اعلام کرده بود که این پروژه نیازهای بحرانی انرژی پاکستان را تأمین می‌کند و تحریم‌های آمریکا شامل این پروژه نمی‌شود.

نواز شریف همچنین تأکید کرد که احداث خطوط ریلی و جاده در «بندر گوادر» جزو اولویت‌های پاکستان است و تکمیل این پروژه‌ها کمک بزرگی به اقتصاد پاکستان خواهد کرد.

درخواست اسلام‌آباد برای پایان جنگ تسلیحاتی در منطقه

نواز شریف در بخش دیگری از سخنان خود خواهان پایان یافتن جنگ تسلیحاتی در منطقه و پیوستن هند به پاکستان برای کاهش بودجه نظامی 2 کشور شد.

نخست‌وزیر پاکستان افزود: پاکستان و هند باید به رقابت تسلیحاتی با یکدیگر پایان دهند و اختلافات خود را از طریق مذاکره حل کنند.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که دو کشور بودجه نظامی خود را کاهش ندهند و مقدار آن را مشخص نکنند خطر صلح منطقه را تهدید می‌کند.

شریف تصریح کرد: من سیاست انتقام را قبول ندارم و خواهان پیشبرد اهداف صلح هستم بنابراین هند نیز باید در پایان رقابت تسلیحاتی با پاکستان جدی باشد.

وی افزود: ما باید بودجه نظامی را کاهش داده و در بخش‌های اقتصادی سرمایه‌گذاری کنیم زیرا 4 جنگ بین دو کشور هیچ سودی برای مردم نداشته و بنابراین بهتر است به فکر پیشرفت اقتصادی و بهبود وضع معیشتی مردم باشیم.

وی افزود: ما مخالف ادامه حمله پهپادهای آمریکایی به کشورمان هستیم و این موضوع با وزیر امور خارجه آمریکا نیز مطرح شد.

شریف در مورد مسئله افغانستان نیز خاطرنشان کرد: پاکستان هیچ علاقه‌ای به دخالت در امور افغانستان ندارد اما از مذاکرات صلح در قطر حمایت می‌کند زیرا این موضوع تضمین کننده امنیت در منطقه است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار