امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32540
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بلومبرگ در سرمقاله خود نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا شیوه‌ای عجیب را برای استقبال از رئیس‌جمهور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بلومبرگ در سرمقاله خود نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا شیوه‌ای عجیب را برای استقبال از رئیس‌جمهور جدید ایران برگزید. تنها چند روز پیش از آغاز به کار روحانی که از بهبود روابط با دنیای خارج و ایجاد شفافیت در برنامه هسته‌ای ایران سخن گفته است، مجلس نمایندگان قانونی را تصویب کرد که سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران را دربرداشت. 

این گزارش تصریح می‌کند که رای مجلس نمایندگان آمریکا به تضعیف باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا که قصد دارد مساله هسته‌ای ایران را بدون توسل به جنگ حل کند، خواهد انجامید.

بلومبرگ با تاکید بر روابط نزدیک و دوستانه رئیس‌جمهور کشورمان با رهبر معظم انقلاب اسلامی از دهه 1970 میلادی، تصریح کرد: درست است که روحانی دوست غرب نیست، از نیروهای انقلابی بوده و از محافظه‌کاران ایران محسوب می‌شود اما او اکنون رئیس‌جمهور ایران است و زمان هم برای دست‌یابی به توافقی مبتنی بر مذاکره با ایران رو به اتمام است.

در بخش دیگری از این گزارش بلومبرگ تاکید کرده است که درست نیست در این مواجهه از ایران انتظار داشته باشیم که گام اول را بردارد، ایالات متحده قدرت بزر‌گ‌تر است و ایران در این مواجهه نگرانی‌های بیشتری دارد.

بر اساس گزارش فوق، دولت اوباما می‌تواند احترام بیشتری نسبت به دولت ایران ابراز داشته و دست از سیاه‌نمایی چهره ایران بردارد. همچنین باید نشان دهد که به‌دنبال تغییر حکومت در ایران نیست. رئیس‌جمهور آمریکا همچنین می‌تواند تضمین کند که تا زمانی که مذاکرات هسته‌ای پیشرفت دارد، هرگونه مصوبه کنگره در خصوص تشدید تحریم‌ها را وتو می‌کند. مقامات آمریکایی همچنین می‌توانند بیان کنند که تحریم‌ها چگونه کاهش می‌یابد و چه تضمین‌های امنیتی به ایران در صورت توافق با این کشور داده می‌شود.

ایالات متحده قبلا هم ابراز داشته که در صورت انجام وظایف بین‌المللی توسط ایران، حاضر به پذیرش محدود غنی‌سازی در این کشور است. اهمیت به‌رسمیت شناخته شدن حق غنی‌سازی ایران قابل انکار نیست هرچند که آمریکا می‌تواند به‌جای این عبارت تنش‌زا، از ادبیات دیگری استفاده کند.

بلومبرگ در نهایت تاکید کرده است که دست‌یابی به توافق با ایران نیازمند قانع کردن ایران به این است که سیاست آمریکا تنها در تحریم کردن خلاصه نمی‌شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها