امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32551
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۰
تعداد بازدید: 128
حمید چیت‌چیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به محورهای اصلی ارائه شده در حوزه آب اشاره کرد و افزود: ...

حمید چیت‌چیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به محورهای اصلی ارائه شده در حوزه آب اشاره کرد و افزود: موضوع مدیریت مصرف، اولویت طرح‌های آبی مشترک، مدیریت حوزه‌ای آب، کاهش شکاف بین درآمدها و هزینه‌ها و تعادل‌بخشی به سفره‌های زیرزمینی برای کاهش بیلان منفی برداشت آب از جمله این برنامه ها است.

وی در ادامه محورهای اصلی حوزه برق را نیز این گونه تشریح کرد و گفت: افزایش کارایی انرژی و برق هم در جانب عرضه و هم تقاضا که خود شامل چند برنامه توسعه انرژیهای تجدیدپذیر، توسعه تولید پراکنده، توسعه تولید نیروگاه‌های CHP ،اصلاح اقتصاد برق، مسأله بهبود معماری شبکه برق که به پایداری شبکه کمک می‌کند، مسأله ارائه خدمات بهتر به مردم و سازگاری فعالیت‌های برق آبی از جمله محورهای اصلی پیشنهادی بوده است.

*برای کاهش بدهی ها برنامه داریم

چیت‌چیان در پاسخ به این سؤال که بدهی وزارت نیرو به پیمانکاران به خصوص پیمانکاران برق بالاست آیا برنامه‌ای برای کاهش این بدهی‌ها دارید، تأکید کرد: قدم اساسی که برای این کار برخواهیم داشت این است که بتوانیم قیمت برق را مطابق مصوبات سال جاری یک مقدار تعدیل کنیم که همین مسأله به منابع وزارت نیرو کمک خواهد کرد.

وزیر پیشنهادی نیرو ادامه داد: برگرداندن منابع حاصل از واگذاری نیروگاه‌ها به وزارت نیرو نیز می‌تواند به وزارت نیرو کمک شایانی کند و اگر بتوانیم این مسأله را حل کنیم امیدوار خواهیم بود که مقادیر بسیار زیادی از بدهی‌ها را به پیمانکارانی که حق هم دارند پرداخت کنیم تا از این شرایط بحرانی خارج شوند.

*گفت و گو از اکبر محمودی

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها