امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3256
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 178
حسین چمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: در شهریور 90 و 91 دو نوبت مطالعه ...

حسین چمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: در شهریور 90 و 91 دو نوبت مطالعه در شهرهای بالای صد هزار نفر انجام شد که حاکی از کاهش 22 درصدی مصرف شیر در این شهرها بود.

مشاور انجمن صنایع لبنی افزود: سال گذشته کاهش سرانه مصرف 6 درصد بود و امسال به 22 درصد رسیده است.

وی ادامه داد: براساس برنامه پنجم توسعه میزان سرانه مصرف شیر در کشور باید به 167 لیتر برسد اما این  میزان دو سال پیش  80 لیتر بود.

وی تصریح کرد: شاخص سرانه مصرف شیر به عنوان شاخص سلامتی در کشورهای اروپایی است و به همین دلیل مصرف شیر در این کشورها در برخی مواقع 5 برابر کشور ما است.

به گزارش فارس،  قبل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها،‌سالانه 750 میلیارد تومان یارانه شیر به مصرف کننده داده می‌شد که بعد از اجرای این قانون قرار شد یارانه مصرف کننده حذف و به تولید کننده داده شود،در گام نخست قرار شد علوفه دام‌ها تامین شود، 300 میلیارد تومان برای تامین علوفه منظور شد و 100 میلیارد تومان دادند. طی این دو سال دامداران به شدت با کمبود علوفه مواجه بودند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها