امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32567
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 94
«عمرو الشوبکی» تحلیلگر مرکز مطالعات سیاسی الاهرام مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با اشاره به ...

«عمرو الشوبکی» تحلیلگر مرکز مطالعات سیاسی الاهرام مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با اشاره به نابسامانی تحولات اخیر این کشور بر لزوم تلاش به منظور باز گرداندن آرامش به مصر تاکید کرد و افزود:‌ رسیدن به آرامش و اجماع بر قانون اساسی مهمترین نیازهای مصر در برهه فعلی است.

وی با تاکید بر ضرورت تحرک برای ایجاد توافق بین همه جریان‌های سیاسی به منظور تدوین قانون و برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری، افزود: دستیابی به همه این امور نیازمند فراگیری آرامش در داخل کشور است.

الشوبکی با اشاره به تحصن هواداران اخوان‌المسلمین در میدان رابعه العدویه قاهره گفت: اخوانی‌ها به دنبال آن هستند که تحولات اخیر را از طریق رسانه‌ها به عنوان کودتای نظامی همراه با کشتار، سرکوب و قلع و قمع مطرح سازند که به هیچ وجه صحیح نمی‌باشد.

وی با بیان اینکه کودتای نظامی بعد از تظاهرات مردمی رخ نمی‌دهد، ‌تصریح کرد که هرگاه کودتای نظامی صورت پذیرد مردم جز حمایت و یا مخالفت هیچ نقشی در آن ندارند ولی آنچه در مصر شاهد آن بودیم حمایت نیروهای مسلح از مردم بود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها