امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32579
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۱
تعداد بازدید: 69
به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز در دیدار معاون رئیس جمهور تانزانیا، ظرفیت کشورهای ...

به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز در دیدار معاون رئیس جمهور تانزانیا، ظرفیت کشورهای آفریقایی برای شکوفایی فرهنگی و اقتصادی را بسیار بالا دانست.

وی با اشاره به اهداف سفرهای دولت سازندگی به کشورهای آفریقایی گفت: مظلومیت و ظرفیت آفریقا، توجیه‌کننده تلاش‌ها برای منافع انسانی، سیاسی و اقتصادی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان خاطراتی از سفر به تانزانیا و جزیره زنگبار و اشاره به دو قرارداد برای آموزش عالی و آموزش‌های فنی‌ و‌‌ حرفه‌ای گفت: با ایجاد رشته زبان سواحلی در دانشگاه آزاد، مقدمات همکاری‌های آموزشی و تأسیس شعبه‌ای از آن را در زنگبار فراهم کردیم.

هاشمی رفسنجانی همکاری‌های علمی و آموزشی ایران و تانزانیا و کمک برای فرآوری‌های کشاورزی را ضرورتی اسلامی و سیاسی برای احیای روابط دیرین دو کشور دانست.

وی تأکید کرد: خام‌فروشی تولیدات کشاورزی تانزانیا به دیگر کشورها، صدور فرصت‌های شغلی است، در حالی که نرخ بالای بیکاری یکی از مشکلات اصلی کشورهای آفریقایی است.

آقای قریب بلال نیز در این دیدار خود را حامل سلام‌های گرم مسئولان و مردم تانزانیا و زنگبار دانست و با اشاره به سفر تاریخی هاشمی رفسنجانی به آن کشور، گفت: هنوز مردم از خاطرات خوب آن سفر یاد می‌کنند.

معاون رئیس جمهور تانزانیا، قراردادهای آن سفر را برای کشورش مهم دانست و گفت: متأسفانه در طول این سال‌ها، قرارهای منعقده توسط دولت‌های دو طرف جدّی گرفته نشده در حالی که هنوز هم نیازهای کشور به مسائل آموزشی و خام‌فروشی فرآورده‌های کشاورزی وجود دارد.

وی با ابراز خشنودی از پیشنهاد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در زنگبار گفت که این موضوع را شخصاً پیگیری می‌کند.

قریب بلال همچنین آمادگی کشورش را برای واردات محصولات دامی و کشاورزی اعلام کرد و گفت: امیدواریم در دولت جدید همکاری‌ها گسترش بیشتری یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار