امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32584
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «چارلز شومر» یکی از سناتورهای برجسته سنا آمریکا روز یکشنبه اعلام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «چارلز شومر» یکی از سناتورهای برجسته سنا آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که روابط آمریکا و روسیه «سمی» شده است و از «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا خواست تا در خصوص حضور در نشست ماه آینده گروه 20 در شهر «سنت پترزبورگ» روسیه تجدید نظر کند.

وی تأکید کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه با اعطای پناهندگی یکساله به «ادوارد اسنودن»، تلاش می‌کند تا با آمریکا دشمنی و مخالفت کند.

وی در گفت‌وگو با شبکه «سی بی اس» آمریکا گفت: رئیس‌جمهور روسیه همچون یک قلدر مدرسه رفتار می‌کند. بر اساس تجربه‌ای که من دارم، فهمیدم تازماینکه شما با این قلدر جدی و خشن نباشید، آنها بیشتر و بیشتر و بیشتر مطالبه می‌کنند.

شومر تصریح کرد که اوباما باید برنامه‌های دیدار دوجانبه با پوتین در نشست ماه آینده در شهر سنت پترزبورگ را لغو کند.

این سناتور آمریکایی از اوباما خواست تا همپیمانان آمریکا را ترغیب کند در صورت ممکن نشست گروه 20 را از شهر سنت پترزبورگ به کشور دیگری منتقل کنند.

کاخ سفید هنوز مشخص نکرده است که آیا با اقدام اخیر دولت روسیه در اعطای پناهندگی یکساله به اسنودن، حاضر است ماه آینده در مسکو توقف داشته باشد یا خیر.

«ادوارد اسنودن» مأمور سابق سیا است که بیش از یک ماه پیش از برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا تحت عنوان «پریسم» پرده برداشت و گفت که این آژانس امنیت ملی آمریکا و اف بی آی با استفاده از این برنامه از میلیون‌ها تماس شهروندان آمریکایی و ارتباطات اینترنتی آنها و شهروندان کشورهای دیگر جاسوسی کند.

این مسئله خشم مقامات آمریکایی را برانگیخت و اسنودن از «هنگ‌کنگ» به ترانزیت فرودگاه مسکو رفت و حدود چند هفته در آنجا بود و برخلاف درخواست‌های آمریکا برای استرداد اسنودن به واشنگتن، مسکو به این مأمور سابق سیا پناهندگی یکساله داد.

شومر تأکید کرد که موضوع اسنودن منجر شده است از جنگ سرد تاکنون روابط میان آمریکا و روسیه سردتر از هرزمان دیگری شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار