امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32587
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز بسیاری از رسانه‌ها و پایگاه‌های خبری عربی از جمله «القدس العربی»، «الفجر»، «السومریة ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز بسیاری از رسانه‌ها و پایگاه‌های خبری عربی از جمله «القدس العربی»، «الفجر»، «السومریة نیوز»، «المسلة»، «النخیل» و ...به نقل از یک منبع نزدیک به مقتدا صدر نوشتند که رهبر جریان صدر قرار است از زندگی سیاسی کناره‌گیری کند و دفترش در نجف اشرف را ببندد.

این منبع که هیچ نامی از او در رسانه‌ها ذکر نشده، درباره تنها دلیل این تصمیم رهبر جریان صدر گفت: مقتدا صدر از وضعیت امنیتی کنونی عراق ناراضی است و به خاطر سکوت سیاستمداران و درگیری‌هایشان ناامید است و تصمیم تعطیلی دفترش نیز در اعتراض به وضعیت بحرانی اتخاذ شده است.

بر اساس این گزارش، صدر برای رد هرگونه مشارکت در توطئه علیه عراق از سیاست کناره‌گیری می‌کند و تمامی دفاتر خود را در عراق می‌بندد.

در این میان «بهاء الاعرجی» رئیس فراکسیون پارلمانی «الاحرار» از جریان صدر نیز در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «الشرقیة» گفت: این تصمیم صدر بیانگر مخالفت او با هرگونه مشارکت در توطئه علیه عراق در چارچوب روند سیاسی کشور است.

از سوی دیگر پایگاه خبری «العراق‌نت» خبر کناره‌گیری صدر از روند سیاسی کشور را رد کرد و نوشت: تنها دفتر جریان صدر در استان نجف اشرف بسته شده و دلیل آن نیز درگیری‌های روز شنبه گذشته، میان طرفداران این جریان و «عصائب اهل الحق» در شهرک صدر بوده است.

این پایگاه خبری نیز به نقل از یک منبع آگاه نزدیک به صدر نوشت که صدر از زندگی سیاسی کناره‌گیری نکرده است و به زودی نیز در این‌باره بیانیه‌ای را صادر خواهد کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها