امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32588
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری کیودو، آرشیو ملی آمریکا و اسنادی که این کشور اخیراً منتشر کرده که در آن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری کیودو، آرشیو ملی آمریکا و اسنادی که این کشور اخیراً منتشر کرده که در آن نشان داده شده است که انگلیس در دوران جنگ جهانی دوم از طرح آمریکا برای استفاده از بمب اتم علیه ژاپن حمایت کرده است.

بنا بر این اسنادی که به صورت غیرمحرمانه درآمده است، انگلیس از ایده استفاده از سلاح‌های اتمی در شرق حمایت کرده است و زمانیکه تحقیقات بمب اتم و ایجاد این بمب تکمیل شد، یک آزمایش انفجار در 16 ژوئیه در «نیومکزیکو» قبل از آنکه بمب اتم واقعی در هیروشیما و ناکازاکی در 6 و 9 آگوست سال 1945 استفاده شود، صورت گرفت.

بر اساس این اسناد، انگلیس در نشست کمیته سیاست ترکیبی در واشنگتن، آمریکا را در توسعه بمب اتم تشویق کرده است.
این نشست که در چهارم ژوئیه 1945 برگزار شده است، نشستی بود که یکی از فرماندهان نظامی انگلیس به نام «هنری ویلسون» توافق دولت انگلیس در استفاده از سلاح شیمیایی علیه ژاپن را اعلام کرد.

این گزارش می‌افزاید که توافق انگلیس در استفاده از بمب اتم علیه ژاپن در نشست سپتامبر 1944 رسمی شد و به امضای «روزولت» رئیس‌جمهور اسبق آمریکا و «چرچیل» نخست‌وزیر انگلیس درآمد و دولت‌های انگلیس و آمریکا به توافق رسیدند که سلاح‌ شیمیایی توسط آمریکا علیه ژاپن مورد استفاده قرار گیرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار