امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3259
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 127
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی شرکت پترو ایران، جکت میدان نفتی و گازی فروزان پس از تکمیل ساخت در یارد خرمشهر برای حرکت به سوی محل نصب بارگیری ...

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی شرکت پترو ایران، جکت میدان نفتی و گازی فروزان پس از تکمیل ساخت در یارد خرمشهر برای حرکت به سوی محل نصب بارگیری شد.

بر اساس این گزارش پروژه افزایش تولید از میدان فروزان که با جمع‌آوری و تزریق مجدد گاز این میدان عملیاتی خواهد شد به کارفرمایی شرکت نفت فلات قاره و به وسیله شرکت توسعه پتروایران به عنوان پیمانکار اصلی و شرکت تاسیات دریایی به عنوان پیمانکار فرعی عملیاتی می‌شود..

بر اساس این گزارش طراحی، ساخت جکت FZ-A  میدان فروزان به اتمام رسیده است، خط 24 اینچ انتقال گاز به طول 102 کیلومتر و خطوط لوله درون میدانی4 ،6 ، 8 و 18 اینچ  این میدان به طول 58 کیلومتر در مرحله راه‌اندازی قرار دارند.

جکت تازه بارگیری شده برای میدان فروزان محل نصب سکوی سکونت کارکنان بهره‌برداری از این میدان خواهد بود که به طول و عرض 28 متر  و ارتفاع 56 متر ساخته شده و 1885 تن وزن دارد. این جکت در عمق تقریبی 48 متری دریا نصب خواهد شد.

بر اساس برنامه‌ریزی قبلی مسئولان پتروایران پیش بینی می‌کنند که این جکت تا تاریخ 22 اردیبهشت 92 به محل نصب خود در دریا انتقال یافته و عملیات  نصب آن نیز تا 30 اردیبهشت ماه به پایان برسد.
به گزارش فارس، پروژه میدان مشترک نفتی فروزان یکی از بزرگترین پروژه‌های دریایی نفتی کشور و از جمله پروژه‌های مهر ماندگار است که تمام مراحل مدیریت پروژه در آن توسط ایرانی‌ها انجام می‌شود.

اهمیت پروژه فروزان برداشت و افزایش تولید تا 100 هزار بشکه نفت از این میدان مشترک و جلوگیری از سوزانده شدن 250 میلیون فوت مکعب گاز است که تا پایان سال آینده مراحل راه‌اندازی طی خواهد شد.

گازهای همراه فروزان از سال 1972 در حال سوزانده شدن است که با اجرای این پروژه جمع آوری و به ان‌جی‌ال خارک ارسال می‌شود.

تولید فعلی فروزان 45 هزار بشکه در روز است که با اجرای فاز دوم با مکانیزم فراز آوری و تزریق گازهای همراه به این میدان تولید از فروزان به 100 هزار بشکه در روز خواهد رسید.

 با اجرای پروژه فاز 2 روزانه 70 میلیون متر مکعب گاز به فروزان تزریق خواهد شد به این گونه که گاز از یک لایه گرفته شده و برای افزایش تولید به یک لایه دیگر تزریق می‌شود.

مهدی حاجی‌حسین زاده مجری طرح فروزان در پتروایران پیش از این با اشاره به طی شدن مراحل پایانی فاز دوم توسعه فروزان گفته بود:« برای فاز سوم این پروژه مطالعات مربوط به حفاری 8 حلقه چاه جدید آغاز شده است و مدیرعامل شرکت ملی نفت دستور داده‌اند، حفاری 4 حلقه چاه در این میدان در دستور کار قرار بگیرند.»

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها