امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۷:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32598
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، «هافنوعی امرانی» دبیرکل مجلس سنای الجزایر امروز (دوشنبه) با علی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، «هافنوعی امرانی» دبیرکل مجلس سنای الجزایر امروز (دوشنبه) با علی افراشته معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی دیدار وگفت‌وگو کرد.

معاون اجرایی مجلس در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات فراوان ایران و الجزایر در زمینه‌های دینی، فرهنگی و سیاسی، اظهار داشت: ارتقا و توسعه روابط دوستانه با کشور الجزایر از موضوعات مورد علاقه مجلس شورای اسلامی است و علائق تاریخی و دینی دو ملت همراه با عزم پارلمان‌های دو کشور می‌تواند عامل تسهیل و تسریع آن باشد.

وی همکاری‌های پارلمانی دو کشور در مجامع بین‌المللی مانند اتحادیه بین‌المجالس اسلامی را عامل مهمی در توسعه روابط دو کشور عنوان کرد و افزود: استفاده مناسب از ظرفیت‌های سازمان‌های بین‌المللی و مواضعی که طرفین در این مجامع اتخاذ می‌کنند، نقش مؤثری در تقویت روابط دو کشور ایران و الجزایر ایفا می‌کند.

افراشته در ادامه توضیحاتی درباره ساختار مجلس، ترکیب کمیسیون‌ها، نقش معاونت‌های اجرایی، قوانین و نظارت مجلس شورای اسلامی در امر قانونگذاری و نقش مرکز پژوهش‌ها در مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.

در ادامه این دیدار دبیرکل مجلس سنای الجزایر نیز ضمن ابراز خشنودی از روند رو به رشد روابط دو کشور در عرصه‌های گوناگون، گفت: پارلمان و دولت الجزایر از توسعه روابط دو جانبه با جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کند.

«امرانی» در پایان با استقبال از برگزاری جلسات مستمر میان مقامات پارلمانی دو کشور، درباره تبادل تجربیات قانونگذاری مجالس ایران و الجزایر ابراز امیدواری کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها