امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3260
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 139
جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص نامگذاری سال جاری با شعار حماسه سیاسی و ...

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص نامگذاری سال جاری با شعار حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی اظهار داشت: در حقیقت گلوگاه و جایی که دشمن فشار را بر آن متمرکز کرده و قصد دارد ملت را در آن ناحیه تحت فشار قرار دهد مسئله اقتصادی است.

وی افزود: از طرف دیگر بیشترین مشکل و معضل کشور در بخش اقتصادی است، در زمینه تأمین شغل، بالا بودن نرخ تورم، بی‌ثباتی نرخ ارز و از کار اقتادن بخشی از ابزارها و اهرم های اقتصادی که تمامی این موارد به نوعی ضرورت انجام یک حماسه را در کشور گوشزد می‌کند که به وقوع بپیوندد.

*مدیریت صحیح، کنار گذاشتن اختلافات و صرفه‌جویی راه‌های عبور از تحریم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص راه‌های عبور از تحریم، بیان داشت: باید مسائل اقتصادی را از داخل مدیریت کرد و همانطوری که در حوزه علمی بسیاری از توانمندی‌های خود را نشان دادیم باید در حوزه اقتصادی نیز با ارائه توانمندی‌های خود مشکلات و مسائل را حل کرده تا از اثرات این تحریم‌ها نیز کاسته شود.  

وی از دیگر موارد عبور از تحریم کنار گذاشتن اختلافات در بحث‌های بین‌المللی و مسائل خارجی عنوان کرد و اظهار داشت: همانطوری که شکست و منفعت در عرصه اقتصاد متوجه همگان است باید در این عرصه با مدیریت صحیح تمام ظرفیت‌ها و توانایی‌ها خود را به کار گرفت و مردم نیز با افزایش سرمایه‌گذاری و صرفه‌جویی هم گام با مسئولان وظایف خود را به خوبی نشان دهند.

*لزوم توجه به حوزه‌های فناوری، بیوتکنولوژی و مبتنی کردن اقتصاد بر دانش

قادری در خصوص ظرفیت‌های قابل جایگزین نفت، گفت: سرمایه‌گذاری در بخش پتروشیمی، معادن، کشاورزی و حوزه‌های فناوری و بیوتکنولوژی و مبتنی کردن اقتصاد بر دانش محوری می‌توانند جایگزین‌های مناسبی برای نفت باشند و توجه به این حوزه می‌تواند مشکلات اقتصادی را حل و وابستگی به نفت را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه صرفاً با افزایش نرخ مالیات نمی‌توان منابع درآمدی مورد نیاز کشور را تأمین کرد، اضافه کرد: باید با ظرفیت‌های موجود در کشور رونق ایجاد کرد و با انجام فعالیت‌ها زمینه را برای گسترش ظرفیت مالی فراهم کرد.

*تنظیم برنامه سیاست‌های اجرایی دولت و بخش خصوصی در راستای تولید ملی

قادری با بیان اینکه در راستای سیاست‌های ابلاغی رهبری در خصوص تولید ملی باید قوانین تسهیل کننده و عملیاتی آن به کار گرفته شود، اظهار داشت: در حوزه اجرا نیز دولت باید به وظایف خود عمل کرده و سیاست‌های اجرایی آن باید در راستای تولید ملی باشد و بخش خصوصی نیز باید برنامه خود را بر اساس این سیاست‌ها برنامه کاری خود را تنظیم کند.

وی ادامه داد: اگر هر کدام از مجموعه‌ها به وظایف خود به درستی عمل کنند طبعاً می توانیم کارنامه موفقی در حمایت از تولید ملی و ایجاد یک حماسه اقتصادی داشته باشیم و اگر هر کس بدون توجه به تولید و حماسه اقتصادی استنباط و درک خود را از این قضیه دنبال کند کار را با مشکل مواجه می‌کند و همه باید در چارچوب تعیین شده که روی آن کار شده پیش بروند.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار