امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32613
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یان کوبیش نماینده اعزامی دبیر کل سازمان ملل متحد برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یان کوبیش نماینده اعزامی دبیر کل سازمان ملل متحد برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری با محمد مهدی آخوندزاده معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه ملاقات کرد.

نماینده دبیر کل سازمان ملل در ابتدا با اشاره به برگزاری نشست خلع سلاح جهانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در سالجاری، حضور حسن روحانی را در این نشست جهت ابراز نظرات، سیاستها و ارائه پیشنهادات مناسب ارزیابی کرد و گفت که به زودی دعوتنامه دبیر کل سازمان ملل در این زمینه برای رئیس جمهور کشورمان ارسال خواهد شد.

در این ملاقات طرفین با توجه به اینکه یان کوبیش ضمنا نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور افغانستان نیز هست،در خصوص مسائل مربوط به افغانستان و راههای گسترش همکاریهای مشترک جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملل در این زمینه مذاکره کردند.

آخوندزاده ضمن اشاره به سابقه کمکهای فراوان جمهوری اسلامی ایران برای کمک به بازسازی افغانستان و تثبیت دولت منتخب این کشور در سالهای اخیر، استمرار مساعدت کشومان را در این زمینه سیاستی پایدار و راهبردی دانست و اظهار داشت: مخالفت با افراط گرایی و تروریسم از مبانی اصولی ماست و همانطور که آقای روحانی روز گذشته اشاره داشتند، برگزاری انتخابات در ایران فرصت های جدیدی را برای همکاری در جهت پیشرفت و توسعه فراهم کرده است.

یان کوبیش، ابتکار جمهوری اسلامی ایران مبنی بر برگزاری نشست های سه جانبه ایران – افغانستان – پاکستان را بسیار مفید دانست و بر حمایت سازمان ملل از این روند تاکید کرد.

وی با تحسین چگونگی برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی ایران، آن را نمونه بسیار خوبی برای کشورهای منطقه از جمله افغانستان دانست و ابراز امیدواری کرد که دولت و مردم افغانستان با استفاده از تجارب جمهوری اسلامی ایران بتوانند انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را به بهترین شکل ممکن برگزار کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار