امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۱۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32614
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تونس، «علی العریض»، نخست وزیر تونس در یک نشست رسانه‌ای – مشورتی که 6 ساعت به طول ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تونس، «علی العریض»، نخست وزیر تونس در یک نشست رسانه‌ای – مشورتی که 6 ساعت به طول انجامید و بیش از 60 شخصیت سیاسی، ملی و مدنی تونسی در آن مشارکت داشتند، تاکید کرد که تونس در شرایط حساس و مهمی که پس از اقدامات تروریستی روی داده در منطقه «جبل الشعبانیه» با آن مواجه است، بدون استثنا به تمام فرزندان خود برای کمک و یاری ریاندن به کشور نیاز دارد.

نخست وزیر تونس در ادامه سخنان خود همه مردم تونس از هر طایفه و گروهی را به وحدت ملی، رفع تمامی اختلافات و تناقضات سیاسی از رهگذر گفت‌وگو و مذاکره و حل اختلافات سیاسی فیمابین به دور از هر گونه درگیری و رویارویی خشونت آمیز فراخواند.

علی العریض در ادامه افزود: نکته مهمتر از اختلافات سیاسی و حساب‌‌ها و منافع حزبی، وجود تروریسم در کشور است که خطر واقعی برای تونس به شمار می‌آید و در این راه باید تمامی گروه‌ها، شخصیت‌ها، سازمان‌ها و نهادهای امنیتی، نظامی و قضایی چه فردی و شخصی و چه گروهی تروریسم با یکدیگر متحد شوند.

نخست وزیر تونس ادامه داد: مبارزه با تروریستم مسئله‌ای نیست که مختص یک گروه و یا جناح و جریان خاص باشد، بلکه برای مبارزه با تروریسم باید برنامه و استراتژی شفاف و روشنی تدوین شود که تمام طرف‌های امنیتی، وزارت دفاع، نهادهای قضایی و رسانه‌ای وهمه نهادهای مسئول در قبال جامعه از جمله احزاب، سازمان‌ها و انجمن‌ها در آن مشارکت داشته باشند.

وی از وزارت امور دینی و مذهبی تونس خواست تا با انجام سخنرانی‌های دینی و مذهبی در مساجد به مهار این اوضاع کمک کند و موجب نشود، ناامنی و تروریسم بیش از این در جامعه توسعه و گسترش پیدا کند.

نخست وزیر تونس در ادامه سخنان خود همچنین خواستار افزایش و گسترش نشست‌ها، برگزاری دیدارهای دوره‌ای و ایجاد نهادی مشورتی برای گفت‌وگو و مذاکره شد تا تمامی گروه‌ها و جریان‌ها سیاسی از هر جناح و مذهبی در مدیریت امور عمومی کشور مشارکت داشته باشند و به مقابله با این شرایط دشوار بپر دازند.

وی تاکید کرد که مبارزه با تروریسم چه ریشه در طرف‌های داخل کشور داشته باشد و چه از سوی طرف‌های خارجی تغذیه شود، نیازمند صبر و مقاومت و وضع استراتژی خاص و رایزنی مستمر گروه‌ها و جریان‌های تونسی است.

علی العریض درباره مطالب منتشره در برخی از روزنامه‌های تونسی و الجزائری درباره انتشار نیروهای ارتش جزایر بر سر مرزهای تونس و الجزایر و میزان همکاری دو طرف در مقابله با گروه‌های تروریستی گفت که معاون اول نخست وزیر از وجود هماهنگی زیاد و گسترده میان دو طرف الجزایری و تونسی خبر داد.

نخست وزیر تونس درباره تعامل و برخورد قانونی با قضیه تروریسم تاکید کرد که قانون به شدت و به دقت در این ارتباط و در قبال تمام افراد و طرف‌ها به ویژه در قبال متجاوزان به مساجد و اماکن عمومی و عاملان ایجاد جار و جنجال‌های رسانه‌ای به اجرا گذاشته می‌شود.

وی ضمن ابزار تاسف به خاطر عدم حضور برخی از احزاب و جریان‌های سیاسی تونسی در این نشست گفت: امروز زمان آن فرا رسیده است تا همگی بر اصل گفت‌وگو و مذاکره به عنوان تنها راه توجه کنند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها