امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32615
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر امور خارجه بنین که به منظور شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر امور خارجه بنین که به منظور شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کرده است روز دوشنبه با علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

صالحی در این دیدار ضمن اشاره به روابط دوستانه و برادرانه ایران و بنین و ضرورت توسعه و تعمیق هر چه بیشتر همکاریهای فی مابین، ابراز اطمینان کرد در دوره دولت جدید مناسبات دو کشور در کلیه زمینه‌ها بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

وی با ابراز خشنودی از روند اجرای توافقات و پروژه های مشترک همکاری دو کشور از جمله در حوزه انرژی، عمرانی و آموزشی، از همکاری فیمابین در محافل و صحنه های بین‌المللی نیز ابراز رضایت کرد.

نصیرو آریفاری باکو وزیر امور خارجه بنین نیز در این ملاقات، با ابراز خرسندی از شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران، گفت: روابط ایران و بنین، نه تنها روابط بین دو کشور بلکه روابط میان دو ملت است.

وی با تاکید بر اینکه روابط دو کشور بر شالوده ای محکم و استوار بنا شده است، ضرورت استمرار تقویت این مناسبات را خاطرنشان ساخت و افزود: خوشحالیم که توافقات و پروژه های مشترک همکاری دو کشور از جمله موضوع ساخت دانشگاه در پورتونوو (پایتخت بنین) به خوبی پیش می رود.

گفت‌وگو در خصوص تحولات منطقه ای و بین المللی از دیگر محورهای مذاکرات دو وزیر بود و صالحی ابراز امیدواری کرد قدرتهای غربی هر چه سریعتر با این واقعیت کنار بیایند که عقلانیت حکم می‌کند دوستی، صلح، آرامش و کامیابی ملتها صرفا در پرتو احترام متقابل و از موضع برابر و پیروی از سیاست «تعامل» به جای سیاست «تقابل» امکانپذیر است و وزیر امور خارجه بنین نیز در این راستا با تاکید بر اینکه ایران کشوری مقتدر در منطقه و جهان است، سیاستهای مستقلانه جمهوری اسلامی ایران در صحنه جهانی را ستود.

موضوع گشایش سفارت بنین در تهران در آینده نزدیک نیز از دیگر محورهای گفت‌وگوی دو مقام در این دیدار بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار