امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3263
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 182
شهریار افندی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره عملکرد ترانزیت در فروردین ماه سال 1392، اظهار داشت: این رقم در ماه ...

شهریار افندی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره عملکرد ترانزیت در فروردین ماه سال 1392، اظهار داشت: این رقم در ماه ابتدایی سال جاری، یک میلیون و 4 هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13. 5 درصد رشد داشته است؛ در فروردین‌ماه سال 91 این رقم 885 هزار تن بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: 94 درصد کالای ترانزیتی عبوری از ایران در فروردین‌ماه امسال از طریق سیستم حمل و نقل جاده‌ای و 6 درصد از طریق سیستم حمل و نقل ریلی جابه‌جا شد.

* پایانه پرویزخان فعال‌ترین مرز کشور در ترانزیت ورود کالا در فروردین 92

افندی‌زاده تصریح کرد: به دلیل تعطیلات نوروزی، در این ماه استثنائاً فعالیت‌ترین مرز‌ کشور در ترانزیت ورود کالا پایانه پرویزخان در استان کرمانشاه با 34.5 درصد بوده است و پس از آن پایانه بندرعباس با 25.8 درصد، پایانه بازرگان با 8.6 درصد، پایانه سرخس، پایانه لطف‌آباد و پایانه باشماخ در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

* بندر امام‌خمینی(ره) فعال‌ترین مرز کشور در ترانزیت خروج کالا ‌

نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت اضافه کرد: فعالیت‌ترین مرز‌ کشور در ترانزیت خروج کالا در ماه گذشته، بندر امام خمینی (ره) در استان خوزستان با 35.4 درصد بود و پس از آن پایانه‌های بندرعباس در استان هرمزگان با 12.6 درصد، ‌باشماخ در استان کردستان با 9.3 درصد، پایانه دوغارون در استان خراسان رضوی با 7.6 درصد، لطف‌آباد با 7.9 درصد و پایانه بازرگان با 6 درصد در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

* عمده‌ترین کالاهای ترانزیتی عبوری از کشور در فروردین امسال

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در فروردین ماه امسال عمده‌ترین کالاهای ترانزیتی که از کشور عبور کردند شامل مواد سوختنی، فرآورده‌های نفتی، محصولات پتروشیمی، کالاهای ساختمانی، انواع پنبه، لوازم خانگی و وسایل نقلیه باری و مسافری بوده است.

نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت تصریح کرد: عمده‌ترین کالای ترانزیتی عبوری کشور به تفکیک مبدأ و مقصد در ماه ابتدای سال 92 از عراق به امارات، ترکیه به ترکمنستان و امارات به عراق بوده است.

* 26 درصد جلوتر از اهداف برنامه ترانزیت در فروردین امسال

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: با توجه به روند قانون برنامه پنجم در ابتدای فروردین بیش از 26 درصد نسبت به اهداف برنامه ترانزیت جلوتر هستیم.

نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم امسال حدود 12 میلیون تن کالای ترانزیتی به عنوان تابع کارگروه ترانزیت قرار دهیم و تلاش می‌کنیم که امسال با توجه به فعال‌تر شدن کریدور شمال ـ جنوب، این اهداف محقق شود.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها