امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32633
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۱
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمد حسن ابوترابی‌فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در آئین‌ ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمد حسن ابوترابی‌فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در آئین‌ بزرگداشت روز خبرنگار که از سوی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مجتمع فرهنگی 13 آبان برگزار شد، طی سخنانی برای فعالان عرصه خبر بخصوص خبرنگاران خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آرزوی توفیق کرد.

وی خبرنگاری و فعالیت در عرصه رسانه را کاری سنگین، سخت و دشوار توصیف کرد و افزود: شاید سنگینی مسئولیت فعالیت در عرصه رسانه را کسانی درک کنند که در این عرصه حضور دارند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، نقش رسانه‌ها بخصوص خبرگزاری‌ها را تبیین حق، دفاع از آن و گسترش حق در جامعه دانست و اظهار داشت: امروز رسانه در دنیا جایگاه فاخر و تاثیرگذاری یافته است که این تاثیرگذاری به شدت در حال افزایش است.

وی در همین زمینه گفت: امروز غرب به غیر از تحریم اقتصادی ما را تحریم رسانه‌ای هم کرده است. زیرا تاثیر رسانه در عرصه معادلات سیاسی جهان را موثر می‌داند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در فضای این‌چنینی فعالیت خبرنگاران نقش مضاعفی پیدا می‌کند، مجددا تاکید کرد: افراد فعال در رسانه باید تمام توان خود را برای شناخت حق، دفاع از آن و گسترش در جامعه بکار بگیرند که البته انجام این اقدامات بسیار دشوار است.

ابوترابی‌فرد از فعالان عرصه رسانه‌ای خواست که به دنبال شناخت حق باشند و دفاع و تبیین حق در جامعه را در دستور کار خود قرار دهند.

وی مجددا بر اهمیت فعالیت رسانه‌ای تاکید کرد و افزود: خبرنگاران با رصد نقاط قوت و نقاط ضعف و بازگو کردن قوت‌ها و ضعف‌ها می‌تواند نقش محوری در پیشبرد جامعه ایفا کنند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرداختن به حق در مقام سخن سهل و زیبا است، تصریح کرد: اگر در مقام فهم و دفاع از حق و ایستادن در کنار آن باشیم کار دشواری بر دوش ماست.

ابوترابی‌فرد در ادامه سخنان خود با اشاره به سپری شدن ایام شهادت امیرالمومنین(ع) گفت: تردیدی نداریم که شهادت امام اول شیعیان دلیلی جز حق‌گویی آن حضرت نداشت.

وی مجددا بر لزوم شناخت حق تاکید کرد و افزود: در کنار حق، باطل را بشناسید و در جهت معرفی چهره سیاه باطل اقدام کنید.

نائب‌ رئیس اول مجلس شناخت حق و معرفی باطل به مردم را دو مسئولیت خطیر جامعه خبری دانست و بر لزوم رعایت این موارد تاکید کرد.

وی همچنین خطاب به خانواده‌هایی که فرزندان آنها در عرصه رسانه به شهادت رسیده‌اند ، عرض تبریک و تسلیت داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها