امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32635
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۲
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مایکل مان، سخنگوی کاترین اشتون درباره آینده مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای 1+5 ابراز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مایکل مان، سخنگوی کاترین اشتون درباره آینده مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای 1+5 ابراز امیدواری کرد.

آقای مان، امروز، دوشنبه (14 مرداد) در بروکسل گفت: «ما به حرفهای رئیس جمهور جدید توجه می‌کنیم.»

وی افزود: «امیدواریم که دولت ایران آماده باشد پیشرفت‌های سریعی به سمت حل و فصل نگرانی‌های بین‌المللی از برنامه هسته‌ای ایران بردارد و تعامل سازنده‌ای درباره طرح اعتمادساز داشته باشند.»

«نگرانی‌های بین‌المللی از برنامه هسته‌ای ایران» عبارتی است که مقامات کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا، درباره ادعاهای مربوط به برنامه هسته‌ای ایران به کار می‌برند.

این کشورها ادعا می‌کنند برنامه هسته‌ای ایران دارای جنبه‌های نظامی است، در حالی که تهران همواره این ادعاها را رد کرده است.

اظهارات آقای مان یک روز پس از مراسم تحلیف حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور جدید مطرح می‌شوند. رئیس جمهور ایران در این مراسم از کشورهای غربی خواست با ایران با «زبان تکریم» سخن بگویند، نه زبان تحریم.

حجت ‌الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در مراسم تحلیف دیروز 13 مرداد در مجلس شورای اسلامی گفت: « ایران بهای سنگینی برای استقلال خود پرداخت کرده و همچنان برای عزت و سربلندی خود ارزش فراوانی قائل است.»

وی افزود: «گر چه تحریم‌ها فشار اقتصادی زیادی بر مردم وارد کرده اما مشارکت فعال مردم در این انتخابات نشان داد که آنها در حراست از حقوق و منافع ملی خود جدی و هوشیار هستند.»
بنا به گزارش خبرگزاری رسمی کویت، «مایکل مان» امروز در بروکسل گفت: «ما از مدتها پیش با مقامات ایران در تماس بوده‌ایم و در همین حال هم منتظر بودیم که دولت جدید سوگند یاد کند و سرپرست جدید تیم مذاکره‌کننده ایران انتخاب شود.»

وی ادامه داد: «مهم‌ترین چیز در حال حاضر این است که آنها متعهد شوند که با طرحی که ما در آلماتی روی میز گذاشتیم به طور جدی تعامل کنند.»  
آخرین دور مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای ۱+۵ برای رفع آنچه کشورهای غربی به آن نگرانی‌ها از برنامه هسته‌ای ایران می‌گویند فروردین ماه سال جاری در آلماتی قزاقستان برگزار شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار