امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3264
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۳
تعداد بازدید: 163
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس وزیر نفت ایران برای مذاکره با وزیر انرژی هند در خصوص پیوستن این کشور به خط ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس وزیر نفت ایران برای مذاکره با وزیر انرژی هند در خصوص پیوستن این کشور به خط لوله صلح هفته آینده به این کشور سفر می کند.

براساس گزارش ام ویرپا مویلی، وزیر نفت هند اخیرا اعلام کرده است که اگر چه ایران از سوی کشور آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم شده است، اما هند به توافقاتی که با ایران انجام داده پایبند است.

این گزارش اضافه می کند تعیین قیمت گاز صادراتی و نحوه تامین امنیت این خط لوله محور مذاکرات وزرای نفت هند و ایران در این نشست دو جانبه است.

براساس این گزارش احداث خط لوله صلح در خاک پاکستان از تاریخ 21 اسفند ماه سال گذشته آغاز شد که با آغاز صادرات گاز ایران به پاکستان در سال ٢٠١٤ میلادی، این کشور پس از ترکیه، دومین دریافت کننده گاز طبیعی از ایران خواهد بود

پیش‌بینی می‌شود ‌با مذاکرات در پیش رو هند نیز به خط لوله صلح بپیوندد و براین اساس گاز ایران به هند نیز برسد.

دهلی نو سال ٢٠٠٧ گفت گوهای رسمی درباره خط لوله صلح را به دلیل نگرانی های امنیتی در پاکستان متوقف کرده بود، به همین دلیل ایران و پاکستان توافقنامه‌ها درباره اجرای این پروژه گازی را به صورت دو جانبه امضا کردند ولی هم اکنون شرایط برای پیوستن هند به این خط لوله فراهم شده است و هند نیز به این خط لوله می پیوندد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها