امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 32678
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، نادر ادیبی دوشنبه شب در جلسه کمیته‌های کشوری زائرین کاروان‌ها، یادمان‌ها و خادمین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، نادر ادیبی دوشنبه شب در جلسه کمیته‌های کشوری زائرین کاروان‌ها، یادمان‌ها و خادمین راهیان نور در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در سنندج اظهار کرد: استان کردستان بر اساس فرمایشات رهبری جایگاه حماسه‌های بزرگ است اما این مسئله مهم مظلوم واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه خادمان راهیان نور که اغلب آن را بسیجیان داوطلب تشکیل می‌دهند، بیان کرد: حرکت راهیان نور باید در طول سال تقویت شود و این امر مستلزم حمایت همه بخش‌های کشور از این جریان بزرگ فرهنگی است.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور خاطرنشان کرد: بسیج مبنا و پایه‌ای برای استواری انقلاب در آینده است لذا امیدواریم تلاش‌هایی که در رابطه با راهیان نور انجام می‌دهد، روز به روز گسترش یابد.

ادیبی بیان کرد: تاکنون 50 یادمان دفاع مقدس در سطح کشور که دارای نقص و در حال تخریب بودند احیا و بازسازی شده است.

وی اضافه کرد: احیا و بازسازی نقاط یادمانی و عملیاتی در غرب و شمالغرب کشور در دستور کار ستاد راهیان نور کشور قرار گرفته که امیدواریم با ایجاد زیرساخت‌های لازم این نقصان جبران شود.

دبیر ستاد راهیان نور کشور تصریح کرد: عملیات‌های زیادی در نقاط غرب و شمال‌غرب کشور اتفاق افتاد اما متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی توجه به نقاط یادمانی و عملیاتی غرب و شمال‌غرب کشور را نیازمند کار جهادی با همت مسئولان استانی و کشوری ذکر کرد و افزود: توانمندی استان‌های کردستان و آذربایجان غربی در این زمینه بسیار زیاد است.

دبیر ستاد راهیان نور کشور در ادامه تفحص و تشریح شهدا و موضوع راهیان نور را از تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث کار فرهنگی عنوان کرد و گفت: باید سعی کنیم کارها و اقدامات لازم در این زمینه بیش از گذشته تقویت شود.

ادیبی به حوزه گردشگری راهیان نور با ایجاد روحیه خودباوری و بازگشت به ارزش‌های بیشمار عنوان کرد و افزود: در مناطق عملیاتی شمال‌غرب کشور تعداد زیادی از مکان رویداد وجود دارد و وجود بیش از 3 هزار نقطه حماسی در کردستان گواهی بر این ادعاست.

وی تصریح کرد: در طول چند ماه گذشته برای ایجاد یادمان‌ها در مناطق عملیاتی غرب و شمال‌غرب کشور جلسات کارشناسی زیادی در تهران و استان‌های کردستان و آذربایجان غربی انجام شد.

دبیر ستاد راهیان نور کشور بیان کرد: برای جبران کسری این عقب ماندگی در زمینه ایجاد زیرساخت‌های لازم برای نقاط یادمانی قرار شد بر اساس مصوبات وزارتخانه ها، هر وزارتخانه معین چندین یادمان شود.

ادیبی در پایان خاطرنشان کرد: معین یادمان‌های شهدا مسئولیت کمک به کارهای فرهنگی و زیرساختی یادمان‌ها را بر عهده دارد.

انتهای پیام/79005/ر40
برچسب ها:
آخرین اخبار